Premiera LG G7 podobno już pod koniec kwietnia. Są nowe informacje dotyczące specyfikacji i rendery | Tabletowo.pl

Premiera LG G7 podobno już pod koniec kwietnia. Są nowe informacje dotyczące specyfikacji i rendery

Dołącz do dyskusji 0

Pierwsza wersja była taka, że LG G7 zadebiutuje dopiero w czerwcu. Później pojawiły się głosy, że LG zaprezentuje ten model miesiąc wcześniej, w maju. Według najnowszych doniesień, smartfon zostanie pokazany już w kwietniu. I może to być prawda, ponieważ w sieci pojawiło się sporo nowych informacji na jego temat. Mowa tu zarówno o szczegółach specyfikacji, jak i wyglądzie zewnętrznym.

Zacznijmy może od tego drugiego, ponieważ właśnie pojawiły się jeszcze ciepłe rendery LG G7. W ogólnym ujęciu smartfon jest bardzo podobny do LG V30, aczkolwiek różnic mimo wszystko trochę jest. Po pierwsze, wyświetlacz ma wycięcie w górnej części. Jeżeli kogoś to martwi, to nie musi, gdyż podobno będzie się je dało „wyłączyć”. Po drugie, oczka w aparacie głównym ułożone są jedno pod drugim, a nie obok siebie.

Intrygujący jest także dodatkowy przycisk na obudowie – ma on wywoływać funkcjonalności, bazujące na Sztucznej Inteligencji, m.in. bardziej „spersonalizowanego” Asystenta Google, Q Lens czy Q Voice, wprowadzone wraz z LG V30S ThinQ. Warto też odnotować obecność 3,5 mm złącza słuchawkowego i USB Typu C.

Jeżeli zaś chodzi o specyfikację, to LG G7 zostanie wyposażony w wyświetlacz MLCD+ z matrycą RGBW – taki ekran podobno pobiera o 35% mniej energii niż typowe panele LCD, a dzięki dodaniu białych pikseli świeci jeszcze jaśniej. Jest też tańszy niż OLED, a jakość wyświetlanego obrazu jest podobna. Jeśli natomiast chodzi o przekątną, to spodziewamy się 6 lub 6,1 cala. Sercem smartfona oczywiście ma być ośmiordzeniowy (8x Kryo 385; 10 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 845 z układem graficznym Adreno 630.

Na rynku pojawią się dwie konfiguracje: jedna z 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej oraz druga z 6 GB RAM i 128 GB przestrzenią na pliki użytkownika. Co ciekawe, serwis etnews sugeruje, że obie wersje będą miały 6 GB RAM, ale większość dotychczasowych doniesień twierdzi inaczej. Koreańskie źródło podaje również, że na tyle LG G7 znajdzie się podwójny aparat główny, w którym oba oczka będą miały przesłonę f/1.5. Nie doprecyzowano jednak, czy ma być ona ruchoma, jak w Galaxy S9 i Galaxy S9+.

Według serwisu etnews LG G7 zadebiutuje pod koniec kwietnia, a jego sprzedaż rozpocznie się w połowie maja, przynajmniej w Korei Południowej. Dzięki zastosowaniu panelu MLCD+ (zamiast ekranu OLED) podobno udało się zachować cenę na rozsądnym poziomie.

Źródło: Mr. Phone dzięki @OnLeaks; etnews

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona