LG G6 z funkcją rozpoznawania twarzy? Firma pracuje nad aktualizacją - Tabletowo.pl

LG G6 z funkcją rozpoznawania twarzy? Firma pracuje nad aktualizacją

LG G6 sukcesywnie trafia na kolejne rynki. Redakcja Tabletowo.pl już testuje urządzenie, jednak wygląda na to, że producent – dość niespodziewanie – zamierza rozbudować jego funkcjonalność. Przypadek? Nie sądzę.

Koncern z Korei Południowej rzekomo intensywnie pracuje nad aktualizacją, która ma wprowadzić dwie główne nowości: płatności LG Pay oraz właśnie tytułową funkcję rozpoznawania twarzy. Tę ostatnią dostarczy firma Oez-Oez FR. Co ciekawe, nie jest to pierwsza przygoda LG z tym przedsiębiorstwem. Koreańczycy z południa już wcześniej wykorzystali jej rozwiązania, między innymi w modelu LG V20.

The Investor sugeruje, że do decyzji LG pośrednio przyczynił się Samsung, który w Galaxy S8 i Galaxy S8+ zaimplementował zaawansowane funkcje rozpoznawania twarzy oraz skaner tęczówki oka. LG przewiduje, że pozostali producenci również podchwycą ten trend. Dlatego też woli już dziś wdrożyć podobne rozwiązanie, aniżeli stać z tyłu i przyglądać się, jak konkurencja korzysta z dobrodziejstw technologii, której ich flagowiec (jeszcze) nie wspiera.

Poprzednia wersja oprogramowania od OEZ, dedykowana dla V20-tki, charakteryzowała się niesamowicie wręcz małą ilością zajmowanego miejsca. Firma upchnęła soft na „przestrzeni” mniejszej niż 5 MB! Trudno powiedzieć, czy i tym razem uda się zamknąć tak znaczącą aktualizację w tak małej wadze pobieranego pliku. Tak samo trudno powiedzieć, kiedy aktualizacja zawita na LG G6

Wydaje mi się jednak, że jest to krok w zdecydowanie dobrym kierunku. A jak Wy uważacie?

źródło: The Investor

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona