Nowe przecieki na temat LG G6. Będzie miał niewymienną baterię i szklaną obudowę

Flagowce od LG mają jedną charakterystyczną cechę, która wyróżnia je na rynku smartfonów – rozbieralną obudowę i wymienną baterię. Dzięki temu zabiegowi, w razie zużycia ogniwa lub jakichkolwiek problemów (patrz: Galaxy Note 7), możemy bardzo łatwo i szybko podmienić akumulator. Niestety, najnowsze przecieki mówią, że LG najprawdopodobniej zrezygnuje z tej koncepcji.

M.in. przez słabo sprzedający się model G5, LG coraz gorzej wiedzie się na rynku mobilnym. Z tego powodu Koreańczycy muszą się przyłożyć do następcy swojego flagowego modelu, aby zwiększyć sprzedaż i poprawić wyniki finansowe. Z tego, co wiemy, następca LG G5 na pewno nie będzie modułowym smartfonem. Ma za to posiadać skaner tęczówki oka, wbudowany w przednią kamerkę. Rzekomo ma mieć także wodoszczelną obudowę, jednakże mogłoby się to wiązać z koniecznością zastosowania jednolitej bryły, co wykluczałoby obecność wymiennej baterii. I, niestety, może to być prawda – coś takiego sugeruje bowiem dziennikarz portalu Android Authority – David Ruddock.

https://twitter.com/RDR0b11/status/806546233313460224

Zdaniem Davida, w nadchodzącym flagowcu LG nie będzie można już zdjąć tylnej klapki i wymienić akumulatora. Zmieni się też materiał – metal zastąpiony zostanie przez szkło, przez co urządzenie będzie przypominało wyglądem smartfony koreańskiego konkurenta – Samsunga. Jednak przeciwieństwie do Galaxy S8, LG G6 zachowa 3,5 mm wyjście mini-jack.

Zastosowanie jednolitej bryły jest prawdopodobnie kolejnym krokiem w kierunku wspomnianej już wcześniej wodoodporności oraz rezygnacji z modułów. Szkoda, że LG zrezygnowało z oferowania dostępu do baterii i możliwości jej szybkiej wymiany. Zastosowanie jednolitej, szklanej obudowy niesie jednak ze sobą dwa pozytywne skutki. Pierwszym jest umożliwienie ładowania smartfona bezprzewodowo, a drugim możliwość wykonywania płatności telefonem za pomocą autorskiego systemu płatności LG Pay.

Przed LG stoi ogromne wyzwanie – stworzyć urządzenie, mogące rywalizować z konkurencyjnymi flagowcami, które w dodatku bardzo dobrze się sprzeda, przynosząc potrzebne firmie zyski. Czy się to uda, zobaczymy po pierwszym kwartale 2017 roku, kiedy najprawdopodobniej ukaże się LG G6.

Na zdjęciu wyróżniającym LG G5.

Źródło: PhanDroid