Lenovo zdradza tabletowe plany: co najmniej trzy tablety w tym roku - Tabletowo.pl

Lenovo zdradza tabletowe plany: co najmniej trzy tablety w tym roku

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Lenovo zdradza tabletowe plany: co najmniej trzy tablety w tym roku Nowości

Coraz więcej producentów laptopów decyduje się na wejście na rynek tabletów. Wśród nich jest chociażby HP, Toshiba czy Lenovo. Ostatnia z firm ma zamiar wypuścić w tym roku przynajmniej trzy tablety, o czym wiemy z dobrze poinformowanego źródła, bo od samych przedstawicieli Lenovo. W jednym z ostatnich wywiadów Dow Jones i Rory Read zdradzili kilka szczegółów na temat tych urządzeń.

I tak, dowiedzieliśmy się, że latem bieżącego roku do sprzedaży trafią dwa tablety z Androidem. Pierwszym będzie znany nam już IdeaPad K1, typowo multimedialna propozycja dla wszystkich – na półki sklepowe ma trafić w lipcu, natomiast drugim – sprzęt z rodziny ThinkPad (czyżby o tym była mowa?) o podobnej specyfikacji do K1 (o której poniżej), ale zorientowany na klientów biznesowych – zadebiutuje prawdopodobnie w sierpniu.

Parametry techniczne Lenovo IdeaPad K1 to przede wszystkim 10,1-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, dwurdzeniowa Tegra 2 o częstotliwości taktowania 1GHz, 1GB RAM, aparat 5 Mpix, kamerka 2Mpix, WiFi, 16GB lub 32GB pamięci, slot kart microSD, USB, HDMI oraz akumulator pracujący maksymalnie do 10 godzin.

Trzecim tabletem Lenovo, który ma mieć premierę jeszcze w tym roku, ma być urządzenie pracujące w oparciu o system operacyjny Windows 7. Niestety, na jego temat przedstawiciele producenta na razie milczą.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona