Lenovo Yoga Tablet 10 HD+ – dobry tablet stał się jeszcze lepszy (pierwsze wrażenia z MWC 2014)

lenovo-yoga-tablet-10hd+-mwc2014-tabletowo-01

Testując Lenovo Yoga Tablet 10 stwierdziłam, że jest to jeden z najciekawszych tabletów dostępnych na rynku. Zasługą tego jest bardzo długi czas pracy na akumulatorze, który – jak się na szczęście okazało wcale nie jest marketingowym bełkotem oraz nietypowa budowa z możliwością korzystania z urządzenia w trzech różnych trybach: wygodnym do pisania na klawiaturze, oglądania filmów lub czytania książek elektronicznych i innego rodzaju publikacji. Podczas testów stwierdziłam jednak, że czegoś mi tu brakuje. Czego? Ano właśnie komponentu, o którego dodanie Lenovo pokusiło się w jego odświeżonej wersji – wyświetlacza o wyższej rozdzielczości.

Mowa oczywiście o zaprezentowanym podczas targów MWC 2014 tablecie Lenovo Yoga Tablet 10 HD+, który zmieni się w stosunku do poprzednika w czterech ważnych aspektach. Przede wszystkim mamy do czynienia z lepszą rozdzielczością wyświetlacza – z 1280 x 800 pikseli podwyższona została do 1920 x 1080 pikseli, która naprawdę znacznie wpływa na komfort użytkowania urządzenia, zwłaszcza podczas czytania wszelkiej maści dokumentów. W drugiej kolejności jest jednostka centralna, która z budżetowego MediaTeka 1,2GHz zastąpiona została czterordzeniowym procesorem Qualcomma – Snapdragonem 400 1,6GHz, co również jest odczuwalne podczas pracy z urządzeniem – oczywiście na plus.

Do tego dochodzi jeszcze lepsza jakość wykonania mimo użycia do produkcji tych samych materiałów (obudowa egzemplarza targowego była o wiele lepiej spasowana niż testowanego przeze mnie modelu). A czwartym wspomnianym udogodnieniem jest warstwa software’owa, w której znajdziemy możliwość jednoczesnego korzystania z dwóch aplikacji w dwóch oknach obok siebie. Wśród zmian znajdziemy także aparat o wyższej rozdzielczości – 5 Mpix został zastąpiony 8 Mpix.

Na tablecie znajdziemy również serię preinstalowanych przez Lenovo aplikacji – DOit. Wśród nich:
– SHAREit: udostępnianie zdjęć, wideo, muzyki i dokumentów pięciu urządzeniom bez połączenia z siecią (tworzy sieć ad-hoc i umożliwia przesyłanie danych przy wykorzystaniu sieci P2P),
– SECUREit: ochrona danych prywatnych i tabletu w postaci oprogramowania wykrywającego malware oraz możliwość zablokowania po zgubieniu lub kradzieży,
– SYNCit: synchronizacja danych do chmury,
– SNAPit i SEEit: aplikacje służące do robienia i obróbki zdjęć z poziomu tabletu.

lenovo-yoga-tablet-10hd+-mwc2014-tabletowo-04

Po Yoga Tablet 10 HD+ widać, że Lenovo słucha głosu użytkowników swoich produktów i usprawnia to, na co dotychczas się skarżyli i narzekali. Ewolucja zdecydowanie poszła w dobrą stronę. Zmian jest sporo – w dodatku są to takie, które znacznie wpłyną na komfort i wygodę użytkowania modelu.

Lenovo Yoga Tablet 10 HD+ ma trafić do sprzedaży w kwietniu w cenie wynoszącej 349 dolarów (o 50 dolarów więcej niż w przypadku poprzednika).

Parametry techniczne Lenovo Yoga Tablet 10 HD+:
– ekran IPS 10,1″ o rozdzielczości 1920 x 108 0 pikseli,
– czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 1,6GHZ MSM8228 w modelu z 3G lub APQ8028 z WiFi,
– Android 4.3 Jelly Bean (wiele wskazuje na to, że z możliwością aktualizacji do Androida 4.4 Kit Kat),
– 2GB RAM,
– 16/32GB pamięci wewnętrznej,
– slot kart microSD,
– port microUSB,
– aparat 8 Mpix,
– kamerka 1,6 Mpix,
– WiFi,
– Bluetooth 4.0,
– 3,5 mm jack audio,
– akumulator o pojemności 9000 mAh,
– wymiary: 261 x 180 x 3-8,1 mm,
– waga: 615 g.