Lenovo prezentuje tablety Yoga 8 i Yoga 10 z Androidem

W ofercie chińskiego producenta Lenovo pojawiły się dwa nowe, bardzo interesujące tablety pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android. Zaprezentowano je wczorajszego wieczoru i bardzo szybko przyciągnęły uwagę branży. Ich atrakcyjność bynajmniej nie kryje się w specyfikacji, ale w wyróżniającym się, oryginalnym wzornictwie. w przeciwieństwie do konkurencji, projektantom Lenovo nie zależało na tym, by urządzenia były supercienkie i superlekkie. Zamiast tego, stworzyli tablety ładne i funkcjonalne.

Lenovo Yoga 8 i 10 przypominają tablet Sony Tablet S, którego górna część obudowy była jakby zawinięta na tylny panel. W przypadku sprzętu Lenovo, pod ekranem widnieje cylindryczne zgrubienie kryjące duży, wygodny włącznik, gniazdo audio 3,5 mm oraz mechanizm pozwalający na wysunięcie “nóżki”. Dzięki niej, tablety można postawić na stole i używać zarówno do oglądania filmów lub przeglądania zdjęć, jak i do pisania.

Oba urządzenia zostały wyposażone w czterordzeniowy procesor MTK 8125 1,2GHz, 1GB RAM, system Android 4.2.2 Jelly Bean (z aktualizacją do 4.3 mającą pojawić się latem), 16GB pamięci wewnętrznej, aparaty fotograficzne 5 Mpix i kamery do wideorozmów 1,6 Mpix. Podczas gdy Lenovo Yoga 8 może pochwalić się 8-calowym ekranem i akumulatorem 6000 mAh, pod maską Yoga 10 znajdziemy 10-calowy ekran i baterię 9000 mAh. Oba wyświetlacze to matryce LCD o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Co ciekawe, akumulatory obu tabletów mają być niezwykle wydajne i pozwolić na nawet 21 godzin pracy.

Lenovo Yoga 8 i Yoga 10 zostały wycenione odpowiednio na 250 i 300 dolarów.

via Digital Trends

Komentarze

 • jkris

  Ciekawe jaka waga tabletów Lenovo.

  • Xymox

   Gdzieś tak w okolicach: Lenoro Yoga 8 – 399g , Lenoro Yoga 10 – 603g

 • Lenovo=slabo.

  • m

   Lenovo = markowy sprzęt jakości nołnejm (wolę kupować odwrotnie)

 • JT

  No niestety – po moich ostatnich przygodach z tabletem Lenovo i niedziałającym w nim modemie 3G też straciłem kompletnie zaufanie do tej marki. Co nie zmienia faktu że taka koncepcja wygląda ciekawie + długi czas pracy + ludzka cena, ale trzeba by go wziąść do ręki żeby sprawdzić czy takie rozwiązanie jest po prostu wygodne.

 • blurp

  Ja z kolei mogę pochwalić lenovo za telefon z dual sim, który użytkuję. Traktuję jak nołnejm, zapłąciłem jak za nołnejm, ale komfort użytkownia jest przynajmniej jak z średniej półki. W związku z takimi doświadczeniami nie odwracam głowy na widok Lenovo

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona