Lenovo, czekaliśmy ponad rok na aktualizację tego tabletu - Android Nougat dla Yoga Tab 3 Plus - Tabletowo.pl

Lenovo, czekaliśmy ponad rok na aktualizację tego tabletu – Android Nougat dla Yoga Tab 3 Plus

Jeśli kupujemy jakiś tablet w momencie jego premiery w naszym kraju, to raczej spodziewamy się, że dostanie on przynajmniej jedną dużą aktualizację systemu. Tym bardziej wymagamy tego od producenta, któremu w chwili zakupu przekazaliśmy około 1400 złotych. Tyle kosztował tablet Lenovo Yoga Tab 3 w październiku zeszłego roku.

Między pojawieniem się na pierwszych urządzeniach Androida Nougat w sierpniu zeszłego roku a premierą tabletu Lenovo Tab 3 Plus była różnica tygodnia. Jako że w tabletach najnowszy system Google niezmiernie rzadko instalowany jest na start, osoby które decydują się na zakup tych urządzeń, zwykle liczą się z tym, że aktualizacja zostanie udostępniona nieco później. W przypadku Tab 3 Plus okazało się, że będzie to znacznie, ZNACZNIE później.

Tablet zagościł na polskich półkach sklepowych w październiku 2016 roku. Od tego czasu zaopatrzyło się w niego wielu klientów. Niektórzy naprawdę wyczekiwali aktualizacji do Androida Nougat i musieli uzbroić się w cierpliwość. Inni stwierdzili nawet, że Lenovo po prostu porzuciło ten model. Jednak stało się – firma udostępniła upgrade systemu, choć stało się to długo po premierze Yoga Tab 3 Plus, a nawet kilka miesięcy po pojawieniu się kolejnej wersji mobilnego systemu Google, Androida Oreo.

Jeśli jesteście posiadaczami Tab 3 Plus, to informacja o możliwości pobrania aktualizacji powinna pojawić się jako powiadomienie. System można zassać przez kanał OTA. Warto pamiętać, żeby niepotrzebnie nie stracić przy tym ponad gigabajta danych mobilnych – lepiej pobierać przez sieć WiFi. Paczka instalacyjna ma około 1200 MB.

Tabletowo.pl Lenovo, czekaliśmy ponad rok na aktualizację tego tabletu - Android Nougat dla Yoga Tab 3 Plus Aktualizacje Lenovo Tablety

Tablet wyposażany jest w system Android Nougat 7.1.1 oraz zestaw poprawek bezpieczeństwa z 1 września 2017 roku. Rzecz jasna dochodzi do tego sporo innych rzeczy, między innymi natywne wsparcie dla trybu podzielonego ekranu czy poprawki umożliwiające oszczędniejsze wykorzystywanie baterii.

Można by rzec: „lepiej późno niż wcale”. Czy użytkownicy tabletu Lenovo mogą być zadowoleni? I tak, i nie. Zapewne woleliby, żeby ich tablety wskoczyły od razu na Androida Oreo. Ale na to chyba już nie można liczyć. Raczej nie w 2018 roku…

Recenzja Lenovo Yoga Tab 3 Plus

dzięki Marcin za info i zrzut ekranu!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona