Recenzja Lenovo Yoga Tab 3 Plus

Pozostałe kwestie

Działanie

Jest dobrze – to nie ulega wątpliwości. Ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 652 (4x Cortex A72 1,8GHz + 4x Cortex A53 1,4GHz) z Adreno 510, w połączeniu z 3GB RAM, radzi sobie bardzo dobrze – nic tu się nie zawiesza, animacje są płynne, a i otwieranie poszczególnych aplikacji nie trwa wieki. Mimo wszystko jednak muszę zwrócić uwagę na to, że o ile przełączanie się pomiędzy pięcioma aplikacjami dla tabletu nie jest problemem, tak gdy ich liczba rośnie do 7-8, często występuje przeładowanie stron w przeglądarce lub ponowne otwarcie danego programu. W ogólnym rozrachunku jednak trudno cokolwiek mu zarzucić pod względem szybkości działania.

Wspominałam jednak, że spory problem jest z powiadomieniami oraz samymi wiadomościami, które przychodzą z opóźnieniem względem laptopa czy smartfona. Ale to nie wszystko. Podczas testów okazało się, że samo wysyłanie wiadomości – czy to przez Slacka, czy Messengera – trwa bardzo długo i trudno wyczuć, co jest tego przyczyną.

Warto jeszcze wspomnieć, że Lenovo Yoga Tab 3 Plus działa pod kontrolą Androida w wersji 6.0.1 Marshmallow i nie wiadomo czy (a jeśli tak, to kiedy) otrzyma aktualizację do Nougata.

Jak sprawdza się testowane urządzenie w benchmarkach? Rzućmy okiem:
Quadrant: 38744
GeekBench 4:
single core: 1374
multi core: 2582
3D Mark:
Ice Storm: 10980
Ice Storm Extreme: 9003
Ice Storm Unlimited: 16174

Z 32GB pamięci wewnętrznej do wykorzystania przez użytkownika zostaje 26GB. Pamięć możemy rozszerzyć dzięki slotowi kart microSD o 128GB. Slot znajduje się z tyłu, pod nóżką – tuż obok slotu kart microSIM.

Test pamięci systemowej – AndroBench:
– szybkość ciągłego odczytu danych: 263,74 MB/s,
– szybkość ciągłego zapisu danych: 76,8 MB/s,
– szybkość losowego odczytu danych: 37,86 MB/s,
– szybkość losowego zapisu danych: 13,12 MB/s

Oprogramowanie

Jeśli chodzi o samą warstwę oprogramowania, jeśli spodziewaliście się bogatej liczby funkcji, niestety, trafiliście pod zły adres. Ale przynajmniej interfejs nie jest zaśmiecony – wszystko, jak zawsze – ma dwie strony. Z ważnych funkcji warto zwrócić uwagę jedynie na trzy rzeczy:

  • Inteligentny pasek boczny: uruchamiamy go przesuwając palcem od zewnętrznej części prawego boku do wewnątrz ekranu; z jego poziomu mamy dostęp do możliwości zmiany trybu Dolby (również z automatycznym), paska głośności i jasności ekranu oraz przesyłania muzyki i zawartości ekranu,
  • Szybkie gesty: przesuń palcem w lewo po lewej stronie, aby wrócić; kliknij dwukrotnie, aby powrócić do modułu uruchamiania; przesuń palcem w prawo, aby przełączać się pomiędzy aplikacjami,
  • Tryb dzieci: osobne konto na tablecie z dostępnymi wybranymi aplikacjami.

Z ciekawszych preinstalowanych aplikacji warto wymienić: AccuWeather, Dolby, Media Cast (do przesyłania muzyki i zawartości ekranu), Netlix, SHAREit i SYNCit.

Podsumowanie

1599 złotych za tablet to całkiem sporo. Sęk w tym, że nie jestem w stanie polecić Wam tego urządzenia, jak i jednocześnie odwieść od chęci jego zakupu. Yoga Tab 3 Plus ma sporo zalet, które chciałabym, by przyćmiewały wady. Ale, niestety, dla wielu mankamenty, które wymieniłam w recenzji, będą zbyt duże, by móc je przeboleć. Głównie mam tu na myśli migoczący ekran oraz wiadomości przychodzące z dużym opóźnieniem względem godziny ich wysłania. Niezaprzeczalnie jednak Yoga Tab 3 Plus jest świetnie wykonany, ma LTE, frontowe głośniki oraz fenomenalną baterię, obok której po prostu trudno przejść obojętnie. A do tego nóżka umożliwiająca korzystanie z tabletu w czterech różnych trybach.

Decyzja należy do Was, ale mam świadomość, że łatwa wcale nie jest. Mam jednakowoż nadzieję, że niniejsza recenzja pozwoli Wam zdecydować, czy Lenovo Yoga Tab 3 Plus jest faktycznie urządzeniem, którego szukacie.

Spis treści:

1. Najważniejsze zalety Lenovo Yoga Tab 3 Plus
2. Największe wady Lenovo Yoga Tab 3 Plus
3. Pozostałe kwestie: działanie, oprogramowanie. Podsumowanie

Recenzja Lenovo Yoga Tab 3 Plus
WYŚWIETLACZ
7.5
DZIAŁANIE, PŁYNNOŚĆ, WYDAJNOŚĆ
8
AKUMULATOR
10
MULTIMEDIA
7
PORTY, ZŁĄCZA, ŁĄCZNOŚĆ
7
JAKOŚĆ WYKONANIA
9
WZORNICTWO
8.5
OPROGRAMOWANIE
8
Ocena użytkownika0 głosów
0
8.1
OCENA