Lenovo Watch zaktualizowane do wersji 2.3.0. Nareszcie zegarek Watch 9 nadaje się do użytku 19

Lenovo Watch zaktualizowane do wersji 2.3.0. Nareszcie zegarek Watch 9 nadaje się do użytku

Aplikacja Lenovo Watch wywołuje wśród użytkowników wiele niemiłych emocji. Dzieje się tak przede wszystkim przez jej nieprawidłowe działanie. Doszło nawet do tego, że w wersji 2.2.0 nie pozwalała ona na połączenie zegarka Lenovo Watch 9 ze smartfonem. Na szczęście Chińczycy zaktualizowali tę aplikację do nowszej wersji, dzięki czemu wszystko wróciło do normy.

W recenzji zegarka Lenovo Watch 9, jak i w artykule o dotyczącej go promocji narzekałem, że nowa wersja oprogramowania Lenovo Watch ma błędy i nie pozwala na połączenie smartwatcha z telefonem. Nie tylko ja zauważyłem te problemy – koledzy z redakcji, jak i wielu z Was, również nie miało możliwości sparowania ze sobą sprzętów. Na szczęście Lenovo wydało aktualizację do swojej aplikacji, która naprawia ten błąd.

https://www.tabletowo.pl/2018/07/10/test-recenzja-hybrydowego-zegarka-lenovo-watch-9/

Nowa wersja programu oznaczona została cyframi 2.3.0. W moim przypadku, nie była ona jeszcze dostępna z poziomu sklepu Google Play. Pobrałem więc z internetu plik instalacyjny .apk (link) i dokonałem aktualizacji ręcznie. Nowa wersja aplikacji jest dostępna również na urządzenia z systemem iOS.

Po uruchomieniu aplikacji od razu chciałem połączyć ze sobą urządzenia. Faktycznie, udało mi się to zrobić, choć dopiero za piątym wyszukiwaniem nazwa Watch 9 pojawiła się na ekranie mojego smartfona.

Kolega z redakcji – Andrzej – donosi, że po aktualizacji o wiele dokładniej liczone są kroki oraz mierzony czas snu. Dodaje również, że na zegarku znów zaczęły pojawiać się powiadomienia, co wcześniej również nie działało. Z moich odczuć mogę jeszcze powiedzieć, że aplikacja o wiele szybciej przywraca połączenie sprzętów w tle (po wyłączeniu i włączeniu bluetooth w smartfonie).

Lenovo Watch zaktualizowane do wersji 2.3.0. Nareszcie zegarek Watch 9 nadaje się do użytku 20

Jak łatwo zauważyć, prosta aktualizacja aplikacji sprawiła, że wszystkie możliwości zegarka powróciły i znowu ma on nieco więcej funkcji niż pokazywanie aktualnej godziny. Jestem ciekawy, czy Wam również aktualizacja do wersji 2.3.0 przywróci pożądaną funkcjonalność sprzętu. Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Własne

Dzięki Andrzej za info!