Lenovo ThinkPad Tablet 2 z Windows 8 oficjalnie | Tabletowo.pl

Lenovo ThinkPad Tablet 2 z Windows 8 oficjalnie

Dołącz do dyskusji 0
Lenovo ThinkPad Tablet 2

Jeśli od czerwcowych targów Computex 2012 narzekaliście na brak tabletowych nowości, z radością spojrzycie na najnowsze dziecko Lenovo. Nie jest to jednak całkowicie nieznane nam urządzenie – rychłą prezentację modelu zdradzały coraz to liczniej pojawiające się spekulacje na jego temat. Dziś wszystko stało się jasne. Poznajcie, już oficjalnie, Lenovo ThinkPad Tablet 2.

Tak naprawdę nie jest to do końca nowy produkt. Jeśli sięgniecie pamięcią do wspomnianych na początku tajwańskich targów, na pewno przypomnicie sobie, że firma Lenovo pokazała wtedy światu tablet z Windows 8. Nie miał jednak wtedy oficjalnej nazwy, a jego parametry techniczne nie były ostateczne i mogły się w każdej chwili zmienić.

Lenovo ThinkPad Tablet 2 pracuje pod kontrolą Windows 8, a za jego działanie odpowiada procesor Intel Atom. Został wyposażony w wyświetlacz IPS o przekątnej 10,1″ i rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, wyjście microHDMI, slot kart microSD, pełnowymiarowy port USB, aparat o rozdzielczości 8 Mpix, kamerkę 2 Mpix, akumulator mający pracować do 10 godzin oraz, opcjonalnie 3G/4G.

Dodatkowo urządzenie o grubości 9,8 mm, zostało wyposażone w czytnik linii papilarnych, NFC oraz stylus, który można schować w specjalną wnękę w tablecie. Do niego będzie można dokupić dwa akcesoria: stację dokującą z dwoma portami USB, jednym microUSB, wyjściem HDMI i Ethernet, a także klawiaturę.

Lenovo ThinkPad Tablet 2 zadebiutuje w październiku, podobnie jak sam system Windows 8. Największą niewiadomą wciąż pozostaje cena tabletu

Lenovo ThinkPad Tablet 2 Lenovo ThinkPad Tablet 2

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona