Ważne

Oto tablet Lenovo ThinkPad z systemem Windows 8

Oto Lenovo ThinkPad, kolejny tablet z Windows 8. Na targach Computex 2012 na Tajwanie zaprezentowano ich od groma, co doprowadziło do prawdziwego chaosu informacyjnego. Acer i Asus wytoczyli ciężkie działa i pokazali światu urządzenia cechujące się konstrukcją, która nie śniła się nawet Salvadorowi Dali. Wiedzieliśmy demontowalne pokrywy komputerów mieszczące podzespoły, obracany ekrany, a nawet klapy mieszczące dwa wyświetlacze. Innowacja jest motywem tegorocznych targów Computex. Co wyróżnia tablet Lenovo na tle konkurencji? Niewiele ponad to, że jest pierwszą “dachówką” tego producenta wyposażoną w system inny niż Android.

Zaprezentowany na Computex prototyp jest w fazie rozwojowej i najprawdopodobniej nie trafi do sklepów w najbliższym czasie. Jego specyfikacja obejmuje 10,1-calowy pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, procesor Intel Clover Trail, system operacyjny Windows 8, aparat fotograficzny 8 Mpix, kamerę internetową 2 Mpix, wyjście microHDMI, złącze do stacji dokującej lub klawiatury oraz akumulator mający pozwolić na minimum 10 godzin nieprzerwanej pracy. Podczas gdy reprezentant Lenovo nie potrafił podać dokładnej wagi urządzenia (reporter serwisu Engadget twierdzi, jest jest lekki), zdradził jego grubość, która wynosi tylko 9,7 mm.

Obudowę bezimiennego (póki co) tabletu Lenovo ThinkPad wykończono miękkim, miłym w dotyku materiałem odpornym na zarysowania i zabrudzenia. Więcej zdjęć i wideo prezentujące urządzenie w akcji znajdziecie w linku źródłowym.

via Engadget

Komentarze

  • Windows 8 jako x86/x64 czy RT i ARM ? bo nie kojarzę tego procesora, a wiem że ma INtel wejść do ARM.
    Tablet idealnie wpasowuje się w ideę Thinkpad :)

  • DKnoto

    Gwoli ścisłości Intel już raz dostał od historii szansę na rozwój procesorów w architekturze ARM. Kupił od upadającego Digitala rewelacyjną implementację architektury ARM ver. 5 pod nazwą StrongARM i przemianował ją na XScale. Sprzedawał ten procesor z powodzeniem ale go nie rozwijał trzymając się swojej przestarzałej architektury x86.

  • a kiedy napiszesz o MSI S20;)

  • Wygląda bardzo ładnie. Ciekawi mnie jak sprawdzi się Windows 8 na tabletach, widać, że nie tylko Microsoft ale i twórcy tabletów pokładają a nim duże nadzieje. Pożyjemy, zobaczymy.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona