Lenovo ThinkPad z Windows 8 u komisji FCC, gotowy na jesienną premierę (update) - Tabletowo.pl

Lenovo ThinkPad z Windows 8 u komisji FCC, gotowy na jesienną premierę (update)

Tabletowo.pl Lenovo ThinkPad z Windows 8 u komisji FCC, gotowy na jesienną premierę (update) Microsoft Nowości

Tęskniliście za komisją FCC, prawda? Tak dawno nie widzieliśmy nowego sprzętu, który zdradziłby swoje oblicze na kilka tygodni przed premierą… już kilkanaście godzin. Na kawę do FCC wpadł tablet Lenovo ThinkPad z systemem Windows 8. Niestety, tym razem nie dano nam wglądu w zestaw wewnętrznych dokumentów, instrukcję obsługi, zdjęcia lub jakiekolwiek szczegółowe informacje. Mamy więc schematy i parę oczywistych danych, które niestety nie są żadną nowością. Niemniej jednak, pojawienie się ThinkPada u FCC niewątpliwie zwiastuje rychłą, być może październikową, a więc symultaniczną z udostępnieniem systemu Windows 8, premierę.

Lenovo ThinkPad może pochwalić się niezwykle wdzięcznym numerem modelu TP00043AWD i nowym logo Windows na obudowie. Poza tym wzornictwo i specyfikacja urządzenia jest taka sama jak egzemplarza wystawowego zaprezentowanego przez Lenovo na targach Computex 2012 w czerwcu. Tablet ma 10,1-calowy pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, procesor Intel Clover Trail, oprogramowanie Windows 8 Pro z interfejsem Metro, aparat fotograficzny 8 Mpix, kamerę internetową 2 Mpix do wideokonferencji i rozmów na Skype, wyjście microHDMI, złącze do dedykowanej stacji dokującej z tradycyjną klawiaturą komputerową, akumulator mający pozwolić na 10 godzin pracy i powleczoną miękkim, miłym w dotyku obudowę mierzącą tylko 9,7 mm grubości.

Jak sądzicie, ile będzie kosztował Lenovo TP00043AWD?

AKTUALIZACJA (01.08.2012 18:00):

Mamy trochę więcej informacji na temat opisanego wyżej urządzenia. Jak donosi serwis Techin5, tajemniczy tablet Lenovo nosi nazwę Lenovo ThinkPad Tablet 2 (jak oryginalnie!) i będzie wyposażony we wsparcie dla technologii zbliżeniowej NFC oraz czytnik linii papilarnych. Poniżej znajdziecie także zdjęcie stacji dokującej, które z ThinkPad Tabletu 2 uczyni laptop ThinkPad. ThinkPad, ThinkPad, ThinkPad – wszędzie ThinkPad.

Tabletowo.pl Lenovo ThinkPad z Windows 8 u komisji FCC, gotowy na jesienną premierę (update) Microsoft Nowości

via Engadget

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona