Lenovo Moto Z i Moto Z Force w Stanach Zjednoczonych otrzymują aktualizację do Androida 7.0 Nougat

Dokładnie miesiąc temu, świat obiegła informacja, że Lenovo udostępniło Androida 7.0 Nougat dla Moto G4 i Moto G4 Plus. Później jednak okazało się, że nową odsłonę systemu otrzymała niewielka grupa użytkowników i to w dodatku w ramach tzw. soak testów. W przypadku Moto Z i Moto Z Force producent także (jeszcze?) nie poinformował o uruchomieniu procesu aktualizacji, ale niektórzy posiadacze ww. modeli już ją otrzymali.

Reklama

Chodzi dokładniej o egzemplarze, pochodzące z amerykańskiej sieci Verizon. Jest to jedyny operator w Stanach Zjednoczonych, który ma w swojej ofercie Moto Z i Moto Z Force (sprzedawane tam egzemplarze mają jeszcze dopisek Droid w nazwie i na obudowie).

O pojawieniu się aktualizacji poinformowali użytkownicy serwisu Reddit. Dzięki nim wiemy, że zainstalowanie Androida 7.0 Nougat zajmuje 20 minut, a nowa wersja oprogramowania nosi oznaczenie NCL26.86-11. Niestety, nie wiadomo, ile aktualizacja waży konkretnie. Wraz z nią pojawiają się także listopadowe poprawki bezpieczeństwa.

Wśród nowości, jakie przynosi Android 7.0 Nougat, wymienione są m.in.: możliwość dzielenia ekranu, szybkie przełączanie się pomiędzy aplikacjami, udoskonalony tryb Doze oraz wsparcie dla platformy Google – Daydream VR.

Według deklaracji Lenovo, jeszcze w czwartym kwartale 2016 roku aktualizację do Androida 7.0 Nougat mają otrzymać: Moto Z, Moto Z Force, Moto Z Play, Moto G4 i Moto G4 Plus.

Aktualizacja:

Producent potwierdził, że proces aktualizacji do nowej wersji systemu dla Moto Z i Moto Z Force oficjalnie się rozpoczął.

Źródło: Reddit, Reddit przez Droid Life, Phone Arena, Motorola