Lenovo LePad trafi na rynek światowy już w czerwcu

Reklama

Jak donosi serwis Engadget, tablet Lenovo, finezyjnie nazwany LePad, będzie dostępny w sprzedaży na chińskim rynku już w marcu. Są to potwierdzone informacje, pochodzące od przedstawiciela firmy. Człowiek ten dodaje również, że tego ciekawego tabletu możemy się spodziewać na rynku światowym już w czerwcu. To dobre wieści dla tych z Was, którzy poszukują oryginalnego połączenia tabletu i netbooka.

Lenovo LePad, według wcześniejszych informacji, ma oferować 10,1-calowy dotykowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280x800px, szybki procesor Snapdragon o częstotliwości taktowania zegara 1,3Ghz oraz 1GB pamięci operacyjnej RAM. Za komunikację odpowiedzialne będą wbudowane modemy sieci 3G, WiFi oraz Bluetooth, a wbudowana kamerka o rozdzielczości 2Mpx umożliwi wideokonferencje na Skypie.

Reklama

Całość pracuje pod kontrolą systemu Android 2.2 (Froyo) okraszonego autorską nakładką graficzną producenta zwaną LeOS. Urządzenie ma wymiary 263 x 188 x 12,9 mm, a jego waga to 760 g. Tablet będzię dostępny w dwóch wersjach, różniacych się ilością wbudowanej pamięci – 16GB oraz 32GB.

Będzie istniała możliwość nabycia LePada z dockiem posiadającym fizyczną klawiaturę – IdeaPad U1. Po podłączeniu tabletu do docka, urządzenie automatycznie załaduje system Windows 7.

Cena urządzenia nadal nie jest znana. Krążą plotki, że będzie wynosić około 500$. Miejmy nadzieję, że do czasu wprowadzenia tabletu do sprzedaży producent zrezygnuje z lekko przestarzałego już Froyo na rzecz Honeycomba. Kto wie, może smakowity plasterek miodu sprawi, że nowe urządzenie Lenovo będzie miało szansę konkurować z ostatnio zapowiedzianymi gigantami pokroju Motoroli Xoom czy LG G-Slate?