Lenovo IdeaPad A1 w przedsprzedaży w cenie Amazon Kindle Fire - Tabletowo.pl

Lenovo IdeaPad A1 w przedsprzedaży w cenie Amazon Kindle Fire

Tabletowo.pl Lenovo IdeaPad A1 w przedsprzedaży w cenie Amazon Kindle Fire Nowości

Odkąd Amazon przedstawił swój tablet – Kindle Fire (250 tysięcy sztuk w ciągu pięciu dni) – nie można się nie pokusić o porównywanie parametrów technicznych każdego kolejnego pojawiającego się na rynku tabletu w jego cenie właśnie do niego. Urządzeniem, które pojawiło się właśnie w przedsprzedaży, kosztującym dokładnie tyle samo, co tablet Amazonu – 199 dolarów, jest Lenovo IdeaPad A1. Do sprzedaży trafi 27 października.

IdeaPad A1 ma być propozycją dla wszystkich osób, które dopiero zaczynają swoje przygody z tabletami internetowymi. Wskazuje na to (poza ceną oczywiście) starsza wersja systemu operacyjnego – Android Gingerbread (2.3), ale z autorską nakładką, usprawniającą korzystanie z urządzenia (możecie ją zobaczyć na poniższym wideo z IFA 2011).

Tablet Lenovo ma sporo funkcji, których zabrakło w Kindle Fire. Przede wszystkim: aparat 5 Mpix, kamerkę 2 Mpix czy GPS. Pozostałe parametry techniczne są zbliżone, aczkolwiek tablet Amazonu posiada lepszy procesor – dwurdzeniowy, w porównaniu z jednordzeniowym w IdeaPad A1.

Poza tym urządzenie zostało wyposażone w 7-calowy ekran pojemnościowy o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, 512MB RAM, Bluetooth, WiFi, microUSB oraz slot kart microSD.

Cena IdeaPad A1 w wersji z 2GB pamięci i czarną obudową wynosi wspomniane 199 dolarów. Jeśli jednak zdecydujemy się na urządzenie z 16GB pamięci i innym kolorem obudowy (białym, niebieskim lub różowym), musimy zapłacić nieco więcej – 249 dolarów.

Przedsprzedaż trwa na stronie Lenovo, a wysyłka urządzeń planowana jest na 27 października.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona