Legends of Runeterra: wystartowała rejestracja do zamkniętej bety

Riot Games, wydawca cieszącej się niesłabnącą popularnością gry League of Legends, poinformował o rozpoczęciu rejestracji chętnych do udziału w wydarzeniu, podczas którego będzie można przetestować grę karcianą osadzoną w uniwersum LoLa – Legends of Runeterra.

Legends of Runeterra: The League of Legends Card Game to darmowa, strategiczna gra karciana, której akcja rozgrywa się w świecie znanym graczom League of Legends. Ci odnajdą w niej karty z kultowymi już bohaterami, nie zabraknie również zupełnie nowych – pochodzących z różnych regionów Runeterry. Każdy z bohaterów i sojuszników dysponować będzie unikalnymi cechami, mającymi istotny wpływ na przebieg prowadzonych bitew.

Reklama
fot. Riot Games

Jako, że LoR, w przeciwieństwie do LoLa, na którym bazuje, jest grą strategiczną, istotne będzie opanowanie zupełnie nowych umiejętności. Kluczem do sukcesu będą tutaj przede wszystkim kreatywność i spryt. Zgodnie z zapowiedziami rozgrywka zostanie opracowana w taki sposób, by była możliwie najbardziej dynamiczna i nieprzewidywalna, wymagając od gracza nieustannej koncentracji i dostosowywania się do wyzwań stawianych w konkretnej walce.

League of Legends trafi na Androida i iOS w 2020 roku

Gra będzie oferowała różnorodne możliwości zdobywania nowych kart. Darmowe, dostępne poprzez prowadzenie rozgrywki i korzystanie z kolejnych opcji proponowanych przez grę, jak i płatne – prawdziwą gotówką albo walutą gry. Jako że gra zostanie udostępniona całkowicie za darmo, należy się spodziewać, że celem zwiększenia zysków kupowane karty mogą mieć istotny wpływ na przebieg rozgrywki, a osoby, które zapragną uzyskać jak najlepsze wyniki skrzętnie z możliwości dodatkowych płatności skorzystają.

Oppo zostało globalnym partnerem League of Legends

Terminy rejestracji i beta testów

Rejestracja do fazy testowej potrwa od 22 października do 13 listopada. Każdy, kto wypełni formularz rejestracyjny zostanie zaproszony do udziału w zamkniętym wydarzeniu, planowanym w terminie od 14 do 19 listopada. W tych dniach gra zostanie udostępniona przedpremierowo na serwerach, do których dostęp będą mieli tylko zarejestrowani gracze.

fot. Riot Games

Premiera finalnej wersji będzie miała miejsce w 2020 roku, wydana zostanie zarówno na komputery PC jak i urządzenia mobilne.

Zgłoszenia chęci udziału w testach można dokonać na stronie internetowej gry.

Źródło: informacja prasowa, Riot Games