League of Legends trafi na Androida i iOS w 2020 roku

Riot Games potwierdziło dzisiaj, że gra League of Legends zostanie wydana na systemy mobilne w przyszłym roku. Dla fanów LoL-a to świetne wieści.

Pierwsze plotki o tym, że Riot Games planuje rozszerzyć dostępność League of Legends na inne platformy, pojawiły się jeszcze w maju. Nowa wersja gry o nazwie League of Legends: Wild Rift trafi nie tylko na Androida i iOS, ale także na konsole.

Wild Rift będzie w dużej mierze tym samym, co główna wersja League of Legends, czyli grą MOBA, z tym że otrzyma ulepszenia ułatwiające grę na innych urządzeniach niż PC. Oprócz tego zawędrują do niej nowe mapy, a mecze zostaną skrócone, by dostosować rozgrywkę do specyfiki potyczek mobilnych.

Wild Rift nie będzie portem LoL z PC

Mimo, że mobilny League of Legends będzie bardzo mocno przypominał wersję z komputerów osobistych, nie będzie to po prostu port gry. Riot Games twierdzi, że „jest to nowa gra stworzona od podstaw, aby zapewnić dopracowane, świetne wrażenia charakterystyczne dla LoL-a, warte czasu graczy”. Inne szczegóły dotyczące Wild Rift na smartfony nie są znane.

Jasne jest, że Riot Games chce dostosować się do zmieniającego się rynku gier. Choć League of Legends jest uznawane za najpopularniejszą grę komputerową na świecie, to rozkwit produkcji mobilnych jest bardzo zauważalny. Gra w zeszłym roku odnotowała spadek przychodów o 21%, a to wyraźny sygnał, by uderzyć w gry mobilne. Sukces takiego zabiegu jest praktycznie murowany, co pokazuje przykład Call of Duty: Mobile.

Inne zapowiedzi Riot Games

Oprócz League of Legends: Wild Rift, Riot Games zapowiedziało jeszcze inne nowości, których premiera ma nastąpić w 2020 roku. Są to:

  • The Legends of Runeterra – karcianka free to play na PC i smartfony, osadzona w uniwersum LoL-a,
  •  LoL Esports Manager– manager drużyny e-sportowej (czywiście grającej w LoL-a),
  • FPS o nazwie kodowej Project A w klimacie Team Fortress 2 i Overwatch

Oppo zostało globalnym partnerem League of Legends

źródło: The Verge przez 9to5google