Atari 2600+
(źródło: atari.com)

Legendarne Atari 2600+ powraca w nowej wersji

Kultowe Atari, które wyszło w 1977 roku, powraca na rynek w odświeżonej wersji. Ikoniczna konsola będzie dostępna już wkrótce, a teraz można ją zamówić w przedsprzedaży. O szczegółach więcej przeczytacie niżej.

Legenda powraca – przed Wami Atari 2600+

O kultowej konsoli do gier, która była pionierem w tym segmencie rynku, czyli Atari słyszał chyba każdy fan gamingu. Powstała w ubiegłym wieku, a na rynku model 2600 pojawił się na przełomie lat 70. i 80. Jedną z najlepiej sprzedawanych gier na tym sprzęcie był popularny Pac-Man. Fani retro zapewne więc ucieszą się z informacji, że powróci ona w odświeżonej wersji razem z dżojstikiem CX40+.

Na Atari 2600+ zagramy w ulubione produkcje z modeli 2600 i 7800. Wejście na kartridże będzie w pełni kompatybilne z tymi dwoma seriami. Oprócz tego sprzęt doposażono w złącze HDMI oraz tryb panoramiczny, dzięki czemu podłączenie do nowoczesnych telewizorów nie powinno stanowić żadnego wyzwania. W zestawie dołączony będzie także kartridż z 10 grami. W tym gronie znalazły się tak popularne produkcje, jak chociażby słynne Adventure, Missile Command, czy też Yars’ Revenge.

Specyfikacja Atari 2600+ jest ciekawa

Trzeba przyznać, że odświeżone Atari 2600+ posiada ciekawą specyfikację. Oprócz panoramicznego trybu i wyjścia HDMI, zdecydowano się także na powiększone gniazdo na kartridże, dzięki temu zmniejszono zacinanie się, a także zamontowano dodatkowo logo Atari, które ma się świecić podczas odtwarzania.

Do zestawu dołączono wspomniany wyżej joystick CX40+. Ten został odtworzony zgodnie z oryginalnymi rozmiarami. W zestawie znajdzie się 10 gier, a oprócz wyżej wspomnianych są tam także:

  • Combat,
  • Dodge 'Em,
  • Haunted House,
  • Maze Craze,
  • RealSports Volleyball,
  • Surround,
  • Video Pinball.

Oprócz tego producent dołączy także kabel HDMI oraz kabel zasilający USB-C. Całość jest już dostępna w przedsprzedaży i zostanie wysłana w listopadzie tego roku. Na ten moment Atari 2600+ można zamówić jedynie do Stanów Zjednoczonych. Konsolę wyceniono na 129,99 dolarów, czyli równowartość około 538 złotych.

Polscy fani retro na pewno wyczekują, kiedy w Europie będzie można zamówić odświeżone Atari. Na ten moment nie ma takiej informacji, a na stronie producenta widnieje jedynie krótka wzmianka, że wkrótce pojawi się „międzynarodowa lista sprzedawców”.

Aktualizacja:

Atari 2600+ pojawiło się w przedsprzedaży w sklepie RTV Euro AGD w cenie wynoszącej 529,99 złotych. Wysyłka zamówionych produktów ma zostać zrealizowana 17 listopada.