Reklama
Layers of Fear 2 za darmo Epic Games Store Hallowen

Epic Games Store przygotowuje nas na Halloween! Już teraz pobrać możecie dwie gry

Mógłbym zaryzykować stwierdzeniem, że do tegorocznego Halloween Epic Games Store przygotowuje się już z odpowiednio długim wyprzedzeniem. Przez cały zeszły tydzień za darmo pobrać mogliśmy horror Amnesia: A Machine for Pigs. Teraz pora na dwie kolejne gry, które idealnie sprawdzą się na Halloween!

Reklama

Layers of Fear 2 za darmo w Epic Games Store

Bloober Team to krakowskie doświadczone studio zajmujące się produkcją „straszaków”. Możecie znać ten zespół z takich gier jak między innymi Blair Witch, Observer czy właśnie Layers of Fear — uznawane za jedną z najlepszych (bo i najbardziej oryginalnych) gier tego studia. Druga część bardzo skutecznie idzie w ślady swego protoplasty, dostarczając niezwykle oryginalną grę, która świetnie sprawdzi się podczas nadchodzącego Halloween.

Czego można się spodziewać? Podobnie jak w pierwszej części psychologicznego horroru, który zamiast straszyć „jump scare’ami” woli budować klimat i napięcie przy pomocy otoczenia. Tym razem nie wcielamy się jednak w popadającego w obłęd malarza a w hollywoodzkiego aktora, który podejmuje rolę w filmie kręconym na transatlantyckim statku.

Minimalne wymagania Layers of Fear 2:

System operacyjny:Windows 7 (64-bit)
Procesor:Intel Core i5-3470 (z 3,2 GHz) lub AMD A8-7600 (z 3,1 GHz)
Pamięć RAM:5 GB
Wolne miejsce na dysku:14 GB
Karta graficzna:GeForce GTX 750 Ti lub AMD Radeon R7 265 (DirectX 11)

Costume Quest 2

Przed państwem kontynuacja halloweenowego hitu studia Double Fine — Costume Quest 2. W myśl dobrej kontynuacji, „dwójka” jest większa, ładniejsza i pod każdy względem lepsza od pierwszej części. U podstaw nadal jest to jednak zabawna przygodowa gra osadzona w klimatach Halloween. Costume Quest 2 niestety nie posiada polskich napisów — co może przeszkodzić najmłodszym w poznawaniu tego tytułu, szkoda.

Co ciekawe, rok temu na Halloween rozdawana była pierwsza odsłona Costume Quest! Tak więc jeśli dobrze wspominacie poprzednią część, to Costume Quest 2 powinna również przypaść Wam do gustu.

Layers of Fear 2 i Costume Quest 2 możecie przypisać sobie za darmo do konta ze strony Epic Games Store lub bezpośrednio w aplikacji sklepu.

Gry dostępne są za darmo do 29 października 2020 roku. Tego dnia, o godzinie 17:00, w Epic Games Store zostaną udostępnione za darmo kolejne produkcje — najpewniej również w klimatach Halloween.

Zobacz więcej: