Pierwszy laptop Xiaomi z procesorem AMD Ryzen zostanie zaprezentowany już za kilka dni

To żadna nowość, że Xiaomi buduje i sprzedaje laptopy. Jakiś czas temu wzięło się nawet za ich wersje gamingowe. Tym razem jednak w notebooku od Redmi po raz pierwszy pojawi się procesor od AMD, a nie od Intela.

Xiaomi ma już naprawdę szeroką ofertę, jeśli chodzi o laptopy. Firma zaczynała premierą Mi Notebook Air, później był Mi Notebook Pro, a dalej to już poszło z górki. Mi Gaming Laptop doczekał się dość niedawno swojej tegorocznej wersji. Jako że oferta Xiaomi zaczęła zapełniać różne półki, zdecydowano, że także Redmi będzie sprzedawać własne laptopy. W ten sposób poznaliśmy RedmiBook 14, a kilka miesięcy później – RedmiBook 14 Pro. Wszystkie powyższe notebooki można wrzucić do jednego worka z napisem „procesory Intela”. Teraz jednak nadchodzi pewna świeżość.

Reklama

RedmiBook z AMD Ryzen

Wiceprezes Xiaomi, Lu Weibing, ogłosił, że wkrótce zobaczymy laptopa Redmi z procesorem AMD Ryzen. Zdradził tylko datę imprezy, na której odbędzie się ta premiera – 21 października. Mamy więc prawie tydzień na zgromadzenie plotek dotyczących tego, czym dokładnie będzie ten notebook. Lu Weibing wyraził dość odważną tezę, że sprzęt ten spowoduje zamieszanie na rynku z powodu wysokiego stosunku jakości do ceny. Jak będzie – zobaczymy.

Z przecieków można domniemywać, że procesorem, który zostanie zamontowany w nowym RedmiBooku będzie Ryzen 5 3550H. To czterordzeniowy, ośmiowątkowy układ z podstawową częstotliwością zegara 2,1 GHz, która może zostać czasowo podniesiona do 3,7 GHz. Chip produkowany jest w procesie technologicznym 12 nm i TDP 35W. Pod względem grafiki, nadchodzący sprzęt Xiaomi ma dostać Radeona Vega 8, również opracowywanego przez AMD.

To może być ciekawa premiera. Jeśli RedmiBook będzie rzeczywiście względnie tani, może stać się większym hitem niż Notebooki Pro, „udające” MacBooki od Apple.

 

źródło: Gizchina

na zdjęciu głównym: RedmiBook 14