Jak Mi Notebook Pro, tylko taki do grania. Xiaomi zaprezentowało gamingowy laptop 22

Jak Mi Notebook Pro, tylko taki do grania. Xiaomi zaprezentowało gamingowy laptop

Swego czasu Xiaomi śmiało wkroczyło na rynek laptopów, prezentując Mi Notebook Air, a rok później – Mi Notebook Pro. Nie bez powodu nazwy tych urządzeń zbliżone były do sprzętów Apple. Tym razem Chińczycy zaprezentowali coś, co chyba nie ma odpowiednika wśród urządzeń z logo nadgryzionego jabłka, a konkurować będzie raczej z Razerem Blade czy Asusami ROG. Tak, Xiaomi Mi Gaming Laptop jest przeznaczony właśnie dla graczy.

Rzeczywiście, gdyby się nad tym zastanowić, to Xiaomi sprzedawało chyba już wszystko, tylko nie miało jeszcze mocnego laptopa gamingowego. Do tej pory mieliśmy ultrabooki z przekątną 12,5 cala, 13,3 cala i i 15,6 cala.

Jak Mi Notebook Pro, tylko taki do grania. Xiaomi zaprezentowało gamingowy laptop 23

15,6 cala to też przekątna ekranu Mi Gaming Laptop, pracującego w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. W środku znajdzie się dysk SSD 256 GB oraz terabajtowy HDD – można więc ładować na nie ciężkie tekstury. Procesor Intela siódmej generacji, Core i7-7700HQ, do spółki z 16 GB pamięci RAM, powinien poradzić sobie z każdą grą. Oczywiście pod tym kątem najważniejsza jest karta graficzna – w mocniejszej odmianie zamontowana będzie konstrukcja Nvidii, GTX1060 z 6 GB RAM.

Jak Mi Notebook Pro, tylko taki do grania. Xiaomi zaprezentowało gamingowy laptop 24

Mówimy o mocniejszej odmianie, bo do sprzedaży trafi także słabsza, z procesorem Intel Core i5 oraz kartą graficzną Nvidia GTX 1050 Ti.

Cechami wspólnymi tych dwóch wersji jest zaawansowany układ chłodzenia. W gamingowym Xiaomi montowane będą dwa wentylatory oraz system rurek, które zyskały szumnie brzmiącą nazwę turbo cooling. Ten zestaw musi trochę ważyć, skoro podnosząc laptopa poczujemy w rękach 2,7 kg – to więcej, niż na przykład w wypadku mocnych MSI czy Asusów.

Jak Mi Notebook Pro, tylko taki do grania. Xiaomi zaprezentowało gamingowy laptop 25

Wśród wyróżnionych w specyfikacji rzeczy można zwrócić uwagę na dobre zaplecze portów. Mamy do dyspozycji cztery gniazda USB-A, port USB-C i złącze HDMI. Jest nawet slot na karty microSD.

Jak Mi Notebook Pro, tylko taki do grania. Xiaomi zaprezentowało gamingowy laptop 26

Fani świecidełek docenią fakt, że klawiatura laptopa Xiaomi ma pełne podświetlenie RGB (z czterema strefami) i 5 programowalnych klawiszy makr. Dźwięk będzie pojawiał się za sprawą mocnych 3-watowych głośników z Dolby Panorama Sound.

Jak Mi Notebook Pro, tylko taki do grania. Xiaomi zaprezentowało gamingowy laptop 27

Xiaomi Mi Gaming Laptop trafi do sprzedaży 13 kwietnia, ale na początku będzie dostępny tylko w Chinach. Wersja z 16 GB RAM, procesorem Intel Core i7 i grafiką GTX 1060 będzie kosztować 8999 juanów (~4880 zł), zaś tańsza opcja z 8 GB RAM, Intel Core i5 i grafiką GTX 1050 Ti to wydatek 5999 juanów (~3253 zł). Zwłaszcza ta druga propozycja brzmi całkiem nieźle – czyhający na okazje w chińskich sklepach z elektroniką na pewno będą mieli ten model Xiaomi na uwadze.

Jak Mi Notebook Pro, tylko taki do grania. Xiaomi zaprezentowało gamingowy laptop 28

źródło: GSMarena