Najnowsze MateBooki od Huawei już w Polsce. Nowy D 14 to przepis na hit

Końcem listopada ubiegłego roku pisaliśmy o laptopowych nowościach od Huawei, czyli odświeżonej linii MateBook D. Teraz, po dwóch miesiącach od zapowiedzi, nowe laptopy trafiają do Polski.

Bez ryzyka – Microsoft ma zgodę na współpracę z Huawei

W ostatnim czasie wiele osób rozważających zakup produktów Huawei trafia na różnorakie pogłoski dotyczące dalszego funkcjonowania tych sprzętów, na wypadek zaognienia wojny handlowej między USA a Chinami. Spieszymy wyjaśnić, że administracja Stanów Zjednoczonych coraz chętniej wycofuje się z najbardziej radykalnych restrykcji, a wiele amerykańskich firm dostało warunkowe zgody na współpracę z Huawei. Jedną z nich jest Microsoft, więc o wsparcie dla laptopa Huawei z zainstalowanym systemem Windows można spać spokojnie.

Huawei MateBook D 14 (fot. Huawei)

Huawei MateBook D 14 – to musi być hit

Pierwszym z zaprezentowanych laptopów jest MateBook D 14 w wersji z czternastocalowym, matowym ekranem o rozdzielczości Full HD. Za jego wydajność odpowiada procesor AMD Ryzen 5 3500U ze zintegrowaną grafiką Radeon Vega 8, 8 GB RAM oraz dysk SSD NVMe o pojemności 512 GB. Do tego podświetlana klawiatura, pełne spektrum łącz na czele z USB-C (tylko ładowanie i transmisja danych), WiFi w standardzie ac i Bluetooth 5.0. Zgodnie z zapewnieniami producenta, pracujący pod kontrolą systemu Windows 10 Home laptop ma wytrzymać do 10 godzin ciągłej pracy na jednym ładowaniu, a dzięki szybkiemu przesyłowi energii odzyska pierwsze 46% baterii już w 30 minut. Pojawiły się także nowości znane z topowej serii MateBook X – szybki czytnik linii papilarnych kompatybilny z Windows Hello i ukryta między klawiszami funkcyjnymi kamerka internetowa, która z racji chowania się wewnątrz obudowy nie wymaga zakrywania dodatkowymi naklejkami.

Huawei MateBook D 14 (fot. Huawei)

Poprzednia generacja MateBooka D 14 słynęła z rewelacyjnego stosunku jakości do ceny i w przypadku następcy nie będzie inaczej. Jego cena ustalona została na poziomie 2999 złotych, a do tego decydując się na zakup w przedsprzedaży (która potrwa od 27 stycznia do 2 lutego) otrzymamy gratis w postaci słuchawek bezprzewodowych Huawei Freebuds 3. Bardzo korzystna oferta!

Huawei MateBook D 15 – must have zwolenników 15,6″

Firma Huawei nie zapomniała również o tych użytkownikach, którzy wolą bardziej klasyczny rozmiar laptopa – 15,6 cala. Z myślą o nich przygotowany został MateBook D 15, który nie różni się wiele od swojego mniejszego brata. Przede wszystkim mamy tu większą przekątną ekranu – 15,6 cala, co musiało odbić się negatywnie na czasie pracy na pojedynczym ładowaniu – tutaj wynosi on nieco ponad 6,5 godziny. Dysk SSD również jest mniejszy – jego pojemność to 256 GB. Dla niektórych ważna może okazać się również różnica kolorystyczna – wersja 14-calowa dostępna będzie w kolorze srebrnym, piętnastka zaś w ciemnoszarym space gray. 

Huawei MateBook D 15 (fot. Huawei)

Model 15-calowy będzie również nieco tańszy – 2799 złotych to jego sugerowana cena detaliczna. Podobnie jak w przypadku MateBook D 14, decydując się na zakup w przedsprzedaży, dostaniemy gratis słuchawki FreeBuds 3. 

Odświeżona linia MateBook D z pewnością mocno namiesza na rynku. Już teraz wydaje się, że w plecaku bardzo wielu nowych studentów, którzy w październiku bieżącego roku ruszą w kierunku akademików, znajdzie się właśnie jeden z tych laptopów. Nie ma się czemu dziwić – stosunek ceny do jakości jest tu już w dniu premiery bardzo korzystny. Dodatkowo już niedługo na rynku pojawią się laptopy wykorzystujące układy AMD Ryzen 4000 – wtedy cena urządzeń pracujących na poprzedniej generacji z pewnością stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna.

Źródło: informacja prasowa, Huawei