laptop Huawei MateBook X Pro 2019
Huawei MateBook X Pro 2019 (fot. Huawei)

Nowy MateBook X Pro wchodzi do Polski. W przedsprzedaży tablet i etui ze skóry gratis

Najważniejszym ogłoszeniem podczas dzisiejszej konferencji polskiego oddziału Huawei niewątpliwie było wprowadzenie do sprzedaży w Polsce Mate 30 Pro. Producent przy okazji wykorzystał jednak spotkanie z dziennikarzami do zaanonsowania przedsprzedaży nowego MateBooka X Pro 2019 w naszym kraju. Na klientów czekają atrakcyjne gratisy.

Reklama

Przyznam szczerze, iż zupełnie zapomniałem, że Huawei zaprezentował taki laptop – a zrobił to w lutym 2019 roku. Dość długo czekaliśmy więc na wprowadzenie go do sprzedaży w Polsce, ale prawdopodobnie opóźnienie to wynika z ostatnich niesnasek pomiędzy nim a Stanami Zjednoczonymi, które niemało skomplikowały producentowi życie. Firma może jednak współpracować z Microsoftem, więc laptopy marki nie są zagrożone – będą działać tak jak wszystkie inne podobne urządzenia z oprogramowaniem giganta z Redmond.

Reklama

Huawei MateBook X Pro 2019 – specyfikacja

Laptop wyposażono w dotykowy wyświetlacz LTPS o przekątnej 13,9 cala, proporcjach 4:3 i rozdzielczości 4000×3000 pikseli (dpi = 261 ppi) z powłoką, która ma chronić przed zostawianiem odcisków palców. Charakteryzuje się on też pokryciem palety barw sRGB na poziomie 100%, kontrastem 1500:1 i jasnością 450 nitów. A z kolei dzięki temu, że ramki dookoła panelu są bardzo wąskie, współczynnik screen-to-body ratio wynosi aż 91%. Warto tutaj od razu dodać, że kamera internetowa 1 Mpix nie znajduje się na pokrywie, tylko w klawiaturze, pomiędzy klawiszami F6 i F7 (wysuwa się ją ręcznie – wystarczy nacisnąć i automatycznie wyskoczy; podobnie się ją chowa).

laptop Huawei MateBook X Pro 2019
Huawei MateBook X Pro 2019 (źródło: Huawei)

Huawei MateBook X Pro 2019 będzie dostępny w Polsce w dwóch konfiguracjach. Obie zaoferują dysk SSD o pojemności 512 GB i kartę graficzną NVIDIA GeForce MX250 z 2 GB RAM GDDR5. W podstawowej (czyt. tańszej) znajdzie się procesor Intel Core  i5-8265U (8. generacja), natomiast w droższej Intel Core i7-8565U (8. generacja). Laptop może się jeszcze pochwalić obecnością czterech głośników z Dolby Atmos Sound System i czytnikiem linii papilarnych, zintegrowanym z przyciskiem zasilania. Sprzęt oferuje także złącza Thunderbolt 3, USB-C (również do ładowania), USB-A 3.0 i audio 3,5 mm.

Huawei MateBook X Pro 2019 pracuje na systemie Windows 10, a za jego zasilanie odpowiedzialny jest akumulator o pojemności 57,4 Wh (ma to wystarczyć na do 12 godzin przeglądania internetu, do 13 godzin odtwarzania wideo lub do 14 godzin pracy). Ładowanie odbywa się przy użyciu zasilacza o mocy 65 W. Całość ma grubość zaledwie 14,6 mm i waży 1,33 kg.

Przy okazji warto też dodać, że w Huawei MateBook X Pro 2019 producent dodał kilka bardzo ciekawych i z pewnością przydatnych rozwiązań. Pierwszym jest OneHop File Sharing, za pomocą którego można przez moduł NFC przesyłać pliki ze smartfona na laptop – wystarczy przyłożyć telefon do przestrzeni po prawej stronie touchpada. Ta sama czynność, poprzedzona potrząśnięciem smartfona, wywołuje funkcję OneHop Screen Recording, czyli nagrywanie tego, co wyświetlane jest na ekranie komputera (maksymalnie przez 60 sekund). Kolejnym jest Clipboard Sharing, tzn. możliwość skopiowania czegoś do schowka na laptopie i wklejenie (na przykład) w notatniku na telefonie.

Huawei MateBook X Pro 2019 – przedsprzedaż, cena w Polsce, gratisy

Huawei zacznie przyjmować zamówienia na ten laptop już w najbliższy poniedziałek, 9 grudnia 2019 roku. Pre-order potrwa do 15 grudnia. Klienci, którzy w tym okresie zakupią Huawei MateBook X Pro 2019, otrzymają w prezencie tablet Huawei MediaPad T5 10″ 32 GB i skórzane etui na komputer. Sugerowaną cenę konfiguracji z procesorem Intel Core i5 ustalono w Polsce na 5999 złotych. Wersja z Intel Core i7 trafi do sprzedaży w naszym kraju dopiero w styczniu 2020 roku.

laptop Huawei MateBook X Pro 2019 cena
Huawei MateBook X Pro 2019 – cena w Polsce (źródło: Huawei Polska)

Doczekaliśmy się: Huawei Mate 30 Pro w Polsce!

Doczekaliśmy się: Huawei Mate 30 Pro w Polsce! Aczkolwiek w bardzo ograniczonej ilości

Źródło: Huawei Polska, Huawei