Reklama
Paczkomat InPost
Paczkomat (fot. InPost)

InPost stawia na łódzkie Paczkomaty. Przy wybranych pojawią się… ładowarki do aut elektrycznych

Kwitnący biznes Rafała Brzoski potrafi czasem zaskoczyć. W Łodzi ruszył właśnie program Green City, w ramach którego przy niektórych Paczkomatach InPostu staną ładowarki do aut elektrycznych.

Reklama

InPost przyjmuje w Łodzi zielone kolory

Jak donosi ISBnews, InPost rozpoczyna działania, mające na celu położenie większego nacisku na ekologię w Polsce. Program Green City rusza najpierw w Łodzi. W porozumieniu z władzami miasta, wyznaczono miejsca na postawienie kolejnych 70 Paczkomatów. Dzięki temu wycieczki do oddalonych maszyn paczkowych nie powinny być już tak obciążające.

Koncept ma się przełożyć także na ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery za sprawą zwiększenia we flocie InPostu liczby samochodów napędzanych silnikami elektrycznymi. Zapewne w połączeniu z tą inicjatywą postanowiono, że przy wybranych Paczkomatach, staną ładowarki do aut elektrycznych. Ostatecznie InPost będzie dążył do tego, by w Łodzi wszystkie samochody firmy mogły pochwalić się zerową emisją CO2.

Wszyscy wiemy, jak katastrofalna jest jakość powierza zwłaszcza w dużych miastach. Jego poprawa to wymóg chwili obecnej, a nie odległej przyszłości. Dlatego zaproponowaliśmy miastu Łódź, aby było pierwszym w Polsce partnerem naszego programu Green City. Ma on znacznie ograniczyć emisję zanieczyszczeń wynikającą z rozwoju e-commerce – przez zmniejszenie emisji CO2 i ruchu samochodów w centrach miast, a także wprowadzenie samochodów elektrycznych w miejsce tych o napędzie spalinowym.Rafał Brzoska, prezes grupy Integer

Następne miasta w kolejce do programu

Green City nie jest przeznaczone tylko dla łodzian. Choć Łódź to pierwsze miasto, które przystąpiło do tego programu, to będą mogły skorzystać z niego także inne miejscowości w Polsce. I jak się okazuje, sporo miast będzie podejmować kroki w celu dołączenia do projektu InPostu. Jak komentuje to Rafał Brzoska,

Także polskie miasta rozumieją problem związany z zanieczyszczeniami środowiska – zainteresowanie projektem przeszło nasze oczekiwania, więc wkrótce planujemy kolejne wdrożenia.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wkrótce przy Paczkomatach zobaczymy więc ładowarki dla elektryków. W ciekawym kierunku rozwija się InPost, trzeba to przyznać.