Ładowanie zwrotne w smartfonach Xiaomi? Być może, być może…

Po raz pierwszy zetknęliśmy się z bezprzewodowym ładowaniem zwrotnym w smartfonie Huawei Mate 20 Pro w ubiegłym roku. Od tego czasu funkcja uzupełniania energii innych telefonów bądź akcesoriów przy pomocy naszego smartfona pojawiło się także w Samsungu Galaxy S10. Do tego wąskiego grona może dołączyć wkrótce Xiaomi Mi Mix 4.

Na forum XDA Developers pojawiła się informacja dotycząca wpisów w nakładce systemowej MIUI China, odnoszących się do ładowania zwrotnego. Sugeruje to, że Xiaomi wkrótce wdroży tę funkcję w którymś z nadchodzących smartfonów firmy.

Reklama

Zapisy te sugerują także, że bezprzewodowe ładowanie zwrotne zostanie wyłączone, jeśli akcesorium lub inny telefon ładowane indukcyjnie nie zostaną przyłożone do tylnej części obudowy smartfona w ciągu 90 sekund. Ma to na celu zaoszczędzenie na baterii i jest znane użytkownikom Mate’a 20 Pro lub Galaxy S10, które mają takie same zabezpieczenia.

W Huawei Mate 20 Pro ładowanie zwrotne było ekstremalnie wolne, więc wielu użytkowników wolało odłożyć akcesorium na specjalną poduszkę ładującą lub po prostu podłączyć je kablem do adaptera. Można mieć tylko nadzieję, że technologia, z której będzie korzystać Xiaomi, będzie bliższa tej, której użyto w Galaxy S10. Tam ładowanie akcesoriów tym sposobem ma jeszcze jakiś sens.

Spodziewamy się, że powyższa funkcja trafi do Xiaomi Mi Mix 4, który zwyczajowo jest prezentowany jako smartfon flagowy na drugą połowę roku. Podobno o ładowaniu zwrotnym myśli też Apple – miałoby ono pojawić się w nadchodzącym iPhonie 11.

Xiaomi Mi Mix 4 „powinien” mieć teleobiektyw z super zoomem, jak Huawei P30 Pro

źródło: XDA Developers przez Android Authority
na zdjęciu głównym: Xiaomi Mi Mix 3