Kulisy powstawania Earthcore – świat gry

Earthcore: Shattered Elements to nadchodząca wielkimi krokami polska gra, która ma potencjał by naprawdę namieszać w światku tabletowych karcianek. Kilka tygodni temu na oficjalnym kanale twórców zaczęły pojawiać się nagrania nie tylko rzucające nieco więcej światła na proces powstawania gry, ale też zdradzające czego możemy spodziewać się po jej finalnej wersji.

W pierwszym odcinku mogliśmy zapoznać się z ogólnymi zasadami gry. Druga część serii skupiała się na mechanice tworzenia własnych kart, będącej jedną z najbardziej unikatowych cech Earthcore. W najnowszej, trzeciej już odsłonie cyklu twórcy gry opowiedzą nam o jej warstwie fabularnej, na którą składa się nie tylko historia opowiedziana w kampanii dla jednego gracza (w tym miejscu warto wspomnieć o tym, że w polskiej wersji językowej wystąpią między innymi Piotr Fronczewski i Miłogost Reczek), ale też bogaty świat stworzony na potrzeby gry. Fani wgłębiania się w tło fabularne gier znajdą tu więc wiele okazji do oderwania się od samej rozgrywki i wsiąknięcia na chwilę w mroczny, fantastyczny świat Earthcore. Twórcy zaznaczają jednak wyraźnie, że poznawanie fabuły nie będzie niezbędne do czerpania przyjemności z rozgrywki, dzięki czemu w grze bez problemu odnajdą się również osoby, którym zależy po prostu na szybkim rozegraniu kilku partii.

Niestety, premierze nowego odcinka serii „Kulisy Earthcore” towarzyszyła nieco smutniejsza wiadomość dotycząca planowanej daty wydania gry. Mimo iż jeszcze do niedawna jej twórcy zapowiadali, że ich najnowsze dzieło pojawi się w App Store jeszcze przed końcem marca, to teraz wszystko wskazuje na to, że będziemy musieli poczekać na nie jeszcze dwa miesiące. Na pocieszenie można dodać jedynie, iż deweloperzy obiecują przeznaczyć ten czas na rozbudowę gry o dodatkowe tryby i opcje rozgrywki, przez co w efekcie mamy otrzymać dużo pełniejszą i dojrzalszą produkcję.