Ważne

Kulisy powstawania Earthcore – Tworzenie kart

W zeszłym tygodniu studio Tequila Games opublikowało w sieci pierwszy odcinek serii dokumentującej proces powstawania ich najambitniejszej jak dotąd produkcji – Earthcore: Shattered Elements. Wczoraj na oficjalnym kanale studia pojawiła się jej kolejna odsłona, tym razem poświęcona jednemu z najciekawszych elementów gry.

Jak już wspominałem wcześniej przy okazji testów wersji Beta gry, Earthcore pozwoli nam bowiem tworzyć własne unikatowe karty poprzez całkiem ciekawy mechanizm craftingu, polegający na „wchłanianiu” słabszych kart (zwanych tutaj „Rekrutami”) przez silniejsze („Bohaterów”). Korzystając z tej metody będziemy mogli stworzyć ponad pół miliona unikalnych kart wyposażonych w maksymalnie trzy wybrane przez nas umiejętności. Tak ogromna liczba dostępnych możliwości sprawia, że Earthcore: Shattered Elements będzie najprawdopodobniej pierwszą tabletową karcianką, w której nawet twórcy nie będą znać wszystkich kart dostępnych do zdobycia w dniu premiery.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem wersja na urządzenia z systemem iOS pojawi się w App Store jeszcze w tym miesiącu. Przy okazji warto też wspomnieć o tym, że twórcy gry ogłosili dziś oficjalnie iż w roli narratora polskiej wersji gry usłyszymy właściciela jednego z najbardziej rozpoznawalnych głosów w naszym kraju – Piotra Fronczewskiego.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona