Krótko: Wbudowany głośnik w ZenWatch 2 od Asusa, aktualizacja ZUK Z1 do Androida 6.0 | Tabletowo.pl

Krótko: Wbudowany głośnik w ZenWatch 2 od Asusa, aktualizacja ZUK Z1 do Androida 6.0

Dołącz do dyskusji 0

Asus rok temu zadebiutował na rynku inteligentnych zegarków, prezentując na berlińskich targach IFA 2014 ZenWatch. Urządzenie wyjątkowo szybko doczekało się następcy, gdyż już w czerwcu 2015 roku, podczas targów Computex, pokazano ZenWatch 2. Jak się okazuje, największą różnicą jest obecność wbudowanego głośnika w tegorocznym modelu. Na zmianę muszą się także przyszykować posiadacze ZUK Z1, gdyż producent zapowiedział aktualizację systemu do wersji 6.0 Marshmallow.

Wbudowany głośnik w Asus ZenWatch

Asus ZenWatch 2 wyposażono m.in. w AMOLED-owy wyświetlacz o przekątnej – w zależności od wariantu – 1,45 lub 1,63 cala, procesor Qualcomm Snapdragon 400, 512 MB RAM, 4 GB pamięci wewnętrznej oraz Bluetooth 4.1, natomiast całość spełnia normę IP67.

Jednak, co o wiele ciekawsze, we wnętrzu zegarka znalazł się również mały głośniczek. Obecność podzespołu jest nieco zastanawiająca, z uwagi na jego przydatność. Oczywiście słuchanie muzyki nie wchodzi w grę (chociaż niekoniecznie – z pewnością z takiego rozwiązania chętnie korzystaliby „autobusowi DJ-e”). Prowadzenie rozmów w ten sposób możliwe by było tylko w przypadku obecności slotu na kartę SIM (jak na przykład w LG Urbane 2), którego w tym modelu brak. Być może swoje zastosowanie znajdzie w powiadomieniach systemowych (przychodzące połączenia i wiadomości) czy wskazówki podczas korzystania z nawigacji.Asus ZenWatch 2 głośnik

Z podobną sytuacją można spotkać się w przypadku Huawei Watch.

Aktualizacja do Androida 6.0 Marshmallow dla ZUK Z1

ZUK Z1 to pierwszy przedstawiciel marki-córki Lenovo. Smartfon działa pod kontrolą systemu Android 5.1.1 Lollipop. Choć to jego niewątpliwa zaleta, to w przypadku chińskich producentów bardzo różnie bywa z aktualizacjami, zwłaszcza, jeśli chodzi o nie-high-endowe modele.

ZUK już od pierwszego modelu chce budować swój pozytywny wizerunek, a polityka aktualizacji urządzeń jest jego bardzo istotną składową. Biorąc to pod uwagę, założyciel marki, Chen Yu, ogłosił, że trwają już prace nad najnowszym Androidem 6.0 Marshmallow dla ZUK Z1. Dla chińskiej wersji smartfonu zostanie ona udostępniona w marcu 2016 roku. Nie padła żadna informacja o międzynarodowym wariancie, ale bardzo możliwe, że i on otrzyma wtedy update, ewentualnie niedługo później.

ZUK Z1

Źródło: Phandroid, Android Headlines

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona