Huawei Watch dostępny w przedsprzedaży na Amazonie – od 350 dolarów

Huawei Watch to jeden z ładniejszych smartwatchy, które pojawiły się na rynku. Dotychczas jednak producent pokazywał go wyłącznie na konferencjach i specjalnych imprezach, brakowało danych na temat jego dostępności oraz dokładnej ceny. Na szczęście na Amazonie pojawiły się pierwsze oferty przedsprzedażowe, które zdradzają kilka ciekawych informacji.

Huawei Watch działa pod kontrolą systemu Android Wear. Jego specyfikacja jest typowa dla inteligentnych zegarków z systemem od Google i prezentuje się następująco: Snapdragon 400 APQ8026 1,2GHz, 512 MB RAM, 4 GB pamięci wbudowanej, pulsometr, krokomierz oraz bateria 300 mAh. Współpracuje ze wszystkimi smartfonami, działającym w oparciu o Androida 4.3 i nowszym, a także iOS 8.2, co byłoby bardzo pozytywnym zaskoczeniem.

Z kolei 1,4-calowy ekran jest okrągły, został wykonany w technologii AMOLED, wręcz stworzonej dla “ubieralnych rzeczy”, a legitymuje się rozdzielczością 400 x 400 pikseli. Warto dodać, że wyświetlacz jest chroniony przez szkło szafirowe. Przejdźmy teraz do cen na Amazonie w przedsprzedaży, które zaczynają się od 350 dolarów za wersję ze srebrną, stalową kopertą i czarnym, skórzanym paskiem.

Nieco więcej, bo już 450 dolarów, musimy wydać na wariant wzbogacony o czarną, stalową bransoletę. Z kolei za 699 i 799 dolarów otrzymamy pozłacanego Huawei Watcha ze skórzanym, brązowym paskiem albo, gdy zdecydujemy się na droższą opcję, ze złotą bransoletą.

Na temat dostępności i potencjalnej ceny Huawei Watch w Polsce powinniśmy się dowiedzieć czegoś więcej za kilka dni. Oczywiście Chińczycy na pewno wspomną coś na ten temat podczas nadchodzących targów IFA.

Co sądzicie o cenach poszczególnych wariantów Huawei Watch?

źródło: Amazon przez Phandroid

Komentarze

 • Schweiz

  Za moich czasów plastikowe zegarki dla dzieci kupowało się w kiosku, a nie w przedsprzedaży..

  • Za moich czasów to programowało się używając tylko zer i jedynek. Ba, czasem nawet brakowało zer i trzeba było używać dużej litery O.

 • esior

  Bawi mnie to “okrągły o rozdzielczości 400×400” . Przy okrągłych tarczach chyba wskazane byłoby podawanie gęstości ułożenia pikseli.

 • Takaszi

  A ja tak z innej beczki, na innym portalu widziałem zdjęcie spodu i wskazywało ono na pulsometr optyczny. Możecie to zweryfikować? No i jaką funkcjonalność on daje, bo z tym różnie bywa. Gdyby tak z pomiarem ciągłym ze 2 godziny to już spoko.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona