Możliwe, że poznaliśmy wygląd PlayStation 5. Sony nie dochowało tajemnicy?

Możliwe, że poznaliśmy wygląd PlayStation 5. Sony nie dochowało tajemnicy?

Śmiało można stwierdzić, że najbardziej ekscytującym momentem każdej generacji konsol jest moment jej przejścia w kolejną. Ogromny skok jakości grafiki, kuszenie klientów nowymi technologiami, zapowiedzi tytułów ekskluzywnych (lub ich brak) mających przyciągać graczy i wyścigi wydajności – nic tylko się przyglądać, trzymając w garści wiaderko popcornu. Przygotowania do wprowadzenia na rynek dziewiątej generacji idą jednak wyjątkowo ostrożnie i choć Sony ujawniło kilka niuansów, to wciąż pojawiają się kolejne, niepotwierdzone plotki i  doniesienia na temat nowego sprzętu do grania.

Bez rewolucji, ale nadal ciekawie

Choć poznaliśmy już wygląd kontrolera od PlayStation 5, to sama konsola nie została jeszcze oficjalnie zaprezentowana w pełnej krasie. Aż do teraz.

Na kanale YouTube należącym do portalu Computer Bild pojawił się filmik prezentujący rendery konsoli stworzone w oparciu o dane koncepcyjne Sony. Sama konsola jest dość podobna do swojego poprzednika (wyłączając oczywiście wersję Pro), choć też zauważalnie większa i bardziej nowoczesna.

Całość przypomina nieco kształtem literę X. Z przodu, na wystającym panelu znajdują się dwa fizyczne przyciski odpowiedzialne za uruchamianie urządzenia i wysuwanie płyt. Z prawej strony panelu umieszczono dwa porty USB, które – co ciekawe – są od siebie sporo oddalone. Na tyle umieszczono zaś standardowy zestaw wejść odpowiedzialnych za przesyłanie obrazu, a także dość rozbudowany system chłodzenia konsoli. Póki co pokazano dwa warianty kolorystyczne – czarny i biały.

Zielona bestia – Xbox Series X

Sony zdecydowało się na bezpieczny i estetyczny wygląd PlayStation 5, który nie odbiega bardzo od założeń PlayStation 4. Microsoft z kolei wziął sobie słowo „ewolucja” za bardzo do serca i zaserwował graczom ogromną, czarną stację do uruchamiania gier wideo, która choć nie dostanie na premierę absolutnie nic, co mogłoby zagrozić PlayStation poza rzekomo ogromną mocą obliczeniową, to ma swój urok i może się podobać.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

I tutaj nie obyło się bez niekontrolowanego przepływu informacji, bo w sieci pojawiło się zdjęcie prototypu konsoli, które ukazało zainteresowanym dostępne w urządzeniu porty. Podobnie jak w przypadku PlayStation 5, mamy tutaj standardowy pakiet wejść, w tym dwa USB i jedno diagnostyczne, które oczywiście nie pojawi się w ostatecznej wersji Xbox Series X.

Choć oba przecieki są dość prawdopodobne, to warto traktować je z przymrużeniem oka. Ostateczny wygląd obu konsol zostanie ujawniony prawdopodobnie kilka miesięcy przed ich premierą w okolicach grudnia 2020 roku.

Źródło: Computer Bild, cnet