Kolejny smartfon BlackBerry zagościł w Geekbench

Niektórzy z Was mogli postawić już krzyżyk na BlackBerry, jednak Kanadyjczycy nie zamierzają wcale tak szybko się poddać. W ciągu najbliższych miesięcy światło dzienne mają ujrzeć ich trzy nowe smartfony, w tym tegoroczny flagowiec. O jednym z urządzeń, które powinno zadebiutować już wkrótce, wiemy już wszystko. Teraz natomiast kolejne zdradziło co nieco na swój temat.

W Geekbench dostrzeżono smartfon o oznaczeniu kodowym BlackBerry STV100-3. Według informacji, podanych przez benchmark, Kanadyjczycy wyposażyli go w sześciordzeniowy procesor Qualcomma, którym może być Snapdragon 808 lub Snapdragon 650 oraz 3 GB RAM. Całość natomiast pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0.1 Marshmallow.

BlackBerry STV100-3
BlackBerry STV100-3

Niektórzy twierdzą, że może to być jakiś nowy smartfon od BlackBerry, o czym świadczyłaby kolejna cyfra w numeracji (Priv to STV100-1, a Hamburg vel Neon to z kolei STH100-2). Jednak gdy przyjrzymy się nieco dokładniej wyszczególnionym przez Geekbench danym, to zauważymy słowo venice, a jak wiemy, pod takim oznaczeniem kodowym ukrywał się Priv. Specyfikacja też zgadzałaby się z tym, co oferuje ten model (sześciordzeniowy procesor, 3 GB RAM, Android 6.0.1 Marshmallow), więc bardzo możliwe, że BlackBerry STV100-3 to w rzeczywistości nie żadna nowość, a po prostu jakaś wersja zeszłorocznego flagowca Kanadyjczyków.

Potwierdzałyby to też informacje, podane przez Evana Blassa, który dość dokładnie opisał nadchodzące smartfony od BlackBery – wśród nich nie ma żadnego z sześciordzeniowym procesorem i 3 GB RAM.

Źródło: Geekbench przez Phone Arena