Wiko VIEW

BlackBerry Venice zadebiutuje jako… BlackBerry Priv

Wszyscy już chyba zdążyli się przyzwyczaić, że Venice będzie pierwszym smartfonem z Androidem od BlackBerry. Dzisiejszy dzień przynosi jednak niespodziankę w postaci zmiany finalnej nazwy urządzenia z Venice na Priv.

Przyznam, że sam też spodziewałem się, że BlackBerry Venice zadebiutuje właśnie pod taką nazwą. Jednak okazuje się, że była to tylko nazwa kodowa, pod jaką rozwijano projekt. Na półki trafi on jako BlackBerry Priv.

Skąd taka zmiana? Pierwszy smartfon Kanadyjczyków z systemem operacyjnym Google ma oferować swoim użytkownikom wysokie bezpieczeństwo danych przechowywanych w urządzeniu. Jakie będą to dokładnie funkcje – jeszcze nie wiadomo. W każdym razie nazwa Priv odnosi się właśnie do tej cechy.

Z drugiej strony Priv jest krótkie i łatwe do zapamiętania, a o to przecież chodzi. Chociaż prywatnie uważam, że Venice to również dźwięczna i wdzięczna nazwa i na pewno przyjęłaby się na rynku.

blackberry-venice-slider-render

Dokładna data premiery BlackBerry Priv nie jest jeszcze znana, ale spodziewać się jej możemy jeszcze w tym roku. Być może sprzedaż ruszy w listopadzie, przed okresem przedświątecznym. Dla każdego producenta to najlepszy czas w roku, więc może i BlackBerry uda się ugryźć kawałek tego tortu.

Źródło: n4bb

Komentarze

 • Robert

  Wszystko ok tylko nie rozumiem po co komu klawiatura ? Może mnie ktoś oświeci ?

  • Do pisania maili służbowych. O wiele wygodniejsza niz klawiatura ekranowa.

   • Robert

    Rozumiem ale nie łatwiej jest dyktować tekst? Oczywiście nie neguję tego że ktoś ma inne niż ja preferencje, ale wydawało mi się że świat idzie w doładnie odwrotnym kierunku….

    • butcherro

     Nie każda treść maili służbowych powinna być dyktowana… I w nie każdym miejscu.

   • slv

    @MateuszGolen:disqus
    +100% zgoda.
    ‘Męczę’ się nadal z B5330. Do pisania idealne. Do mediów – fatalne.
    Zobaczymy jak BB

  • Marcin Głowa

   Pewnie chodzi im o to abybdac na rynek cos nowego i odswiezonego bo takie modele juz byly min. xperia i motorola droid 4 a po co klawiatura? Po to aby unikac bledow w pisaniu (tak mi sie wydaje)

  • miku666

   przecież MOŻNA MIEĆ TELEFON z rozsuwaną KLAWIATURĄ i jej o prostu nie używać PROSTE PROSTE

  • slv

   @disqus_PevTiSMdy4:disqus
   Wyobraź sobie, że niektórzy na taki (mniej więcej) telefon z Androidem czekają od dłuższego czasu.
   Nie każdy lubi palcem po ekranie ‘pisać’. ‘Pisać’, bo pisaniem tego nie mogę nazwać. A próbowałem paru klawiatur ekranowych.

 • Marcin Głowa

  Witam. Mnie sie to bardzo podoba, sam juz od dawna chce telefon z fizycznq klawiatura i odpowiednia moca :) a ten model pewnie bedzie mial wszystko czego bedzie mi trzeba

 • tpiapiac

  To jest urządzenie dla mnie. “Passport z dostępem do usług Google z poziomu ekranu”.
  Oby jego cena nie była przesadnie wysoka. Liczę na coś w granicach 2500 zł (pewnie złudna nadzieja), chociaż… Jest to kolejny telefon z androidem na pokaźnym rynku słuchawek z tym systemem. Z kolei BB, dalej rozwijając swoją własną platformę, powinien pozycjonować go pod flagowym Passportem.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona