Kolejny iPad z ekranem Retina? CEO LG Display potwierdza

Jakiś czas temu zapytaliśmy Was co zmienilibyście w iPadzie drugiej generacji. Wspominam o tym nie bez powodu – część Czytelników Tabletowo.pl widziałaby w nim ekran Retina, który… prawdopodobnie znajdzie się w kolejnym iPadzie – 3, 2 Plus czy jakkolwiek inaczej by się nie nazywał. Takie rewelacje dotarły od samego CEO LG Display, Young Soo Kwon.

Jeśli choć trochę interesujecie się rynkiem nowych technologii, doskonale wiecie, że dostawcą wyświetlaczy Retina do ostatniej generacji smartfona Apple – iPhona 4 – jest LG Display. Idąc za ciosem można dojść do wniosku, że któryś z kolejnych iPadów będzie posiadał także takowy ekran.

I tak, na łamach The Korea Times można przeczytać:

[Kwon] said more smartphone manufacturers will release new models employing LG’s “Retina Display’’ that has been used in iPhones and iPads.

No dobra, nie wiem jak Wam, ale mi cała ta sytuacja lekko śmierdzi. Coś mi się wydaje, że Kwon najnormalniej w świecie się pomylił. Ale cóż, czy rzeczywiście kolejny iPad będzie miał ekran Retina (prawdopodobnie o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli) – zweryfikuje czas.

Warto przypomnieć o wcześniejszych plotkach: mówiły o tym, że premiera kolejnego iPada ma mieć rzekomo miejsce już we wrześniu, do czego jednak należy podchodzić z dystansem. Najważniejszą zmianą ma być właśnie technologia wykonania ekranu i jego rozdzielczość – to może sprawić, że Apple nie nazwie urządzenia iPadem 3, a raczej iPadem 2 Pro, 2 Plus czy 2 HD…

źródło