Kolejne wieści na temat ZOPO Speed 8

ZOPO sukcesywnie odkrywa nowe karty, dzięki czemu poznajemy kolejne elementy specyfikacji technicznej nadchodzącego flagowca Speed 8. Choć nadal nie jest to pełna lista, to plus tego jest taki, że informacje podaje sam producent, co oznacza, że są one w 100% prawdziwe.

Reklama

Wiemy już, że ZOPO Speed 8 zadebiutuje 24 lutego podczas targów MWC 2016 w Barcelonie. Dzięki ostatnim doniesieniom dowiedzieliśmy się, że zostanie on wyposażony w dziesięciordzeniowy procesor MediaTek Helio X20, dzięki czemu ma szansę stać się pierwszym smartfonem z tym układem na rynku – oczywiście, jeśli żaden z konkurentów go nie wyprzedzi, choć w moim odczuciu jest to już mało prawdopodobne.

ZOPO Speed 8 ma otrzymać również (aż) 4 GB RAM, aparat główny o matrycy 20 Mpix z podwójną, dwutonową diodą doświetlającą LED, czytnik linii papilarnych oraz system operacyjny Android 6.0 Marshmallow. Natomiast wyświetlacz (o nieznanej na razie przekątnej) ma mieć rozdzielczość QHD, czyli 1440×2560 pikseli.

Teraz dowiedzieliśmy się, że ZOPO Speed 8 będzie mógł się pochwalić obecnością głośników stereofonicznych na przednim panelu (podobnie jak HTC One M9 czy Sony Xperia Z5). Do tego na powyższej grafice da się zauważyć port USB Typu C – według mnie świetne posunięcie i krok w przyszłość, kiedy to microUSB odejdzie do lamusa.

Prezentacja ZOPO Speed 8, jak wspomniałem powyżej, odbędzie się 24 lutego na targach MWC 2016 w Barcelonie.

Źródło: Świat Android