Kolejne wieści na temat Samsunga Galaxy Note 5 | Tabletowo.pl

Kolejne wieści na temat Samsunga Galaxy Note 5

Dołącz do dyskusji 0

Targi IFA 2015 tuż za rogiem – początek września nieubłaganie się zbliża. Zgodnie z tradycją to właśnie tam (choć ostatnie plotki mówią coś zgoła odmiennego) ma zostać zaprezentowany nowy flagowy tabletofon z Korei, Samsung Galaxy Note 5. Z uwagi, że już całkiem blisko do jego oficjalnej premiery, w sieci pojawiły się kolejne wieści na jego temat. Tym razem dotyczą pamięci operacyjnej oraz przedniego aparatu. Czy szykuje się jakaś rewolucja?

O specyfikacji nowego „Notka” możecie przeczytać więcej w tym wpisie. Najnowsze doniesienie dotyczy ilości pamięci operacyjnej. Otóż Galaxy Note 5 (SM-N920, SM-N925) ma otrzymać 4 GB pamięci operacyjnej, która tak naprawdę staje się już standardem wśród smartfonów z najwyższej półki. W dodatku będzie to typ pamięci LPDDR4, stosowany już w najnowszych „eS-kach”.

W duecie z Exynosem 7422 powinno się to przełożyć na bardzo szybką i płynną pracę całości. Pojawia się tylko jedno „ale” – optymalizacja Touchwiza, która może okazać się kluczowa dla prędkości działania nowego Note’a. Oby Samsung jeszcze bardziej usprawnił swoją funkcjonalną, ale zasobożerną nakładkę.

Warto wspomnieć, że przedni aparat pozostanie niezmieniony względem Galaxy S6. Dalej będziemy mieć do czynienia z tym samym 5-megapikselowym aparatem, który radzi sobie dobrze w każdych warunkach oświetleniowych.

Samsung Galaxy Note 5 ma szansę podbić rynek, chociaż wiele zależy od np. obecności slotu na karty microSD. Cóż, wszystko się stanie pewne dopiero we wrześniu.

źródło: SamMobile, TechTastic, Phone Arena (1), (2)

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona