Kolejki po iPhone’y? Apple, zobacz, jak to się robi – Xiaomi Mi Mix wyprzedany w 10 sekund!

Dokładnie tak, 10 sekund – tyle zajęło chętnym na niemal bezramkowy smartfon wyczyszczenie sklepu internetowego Xiaomi w Chinach. To kolejny rekord szybkości sprzedaży premierowego modelu tego producenta.

Według Xiaomi, ekran Xiaomi Mi Mix zajmuje 91.3% jego przedniego panelu. Abstrahując od tego, czy to prawda, czy nie, wygląd nowego modelu Chińczyków działa na wyobraźnię i robi wrażenie. Nieco mniejsze po upadku na ziemię, ale jednak.

Zatem Mi Mix stał się obecnie najszybciej wyprzedanym smartfonem Xiaomi i pobił swojego poprzednika – Mi Note 2 znalazł nabywców w 50 sekund. Tak błyskawiczna sprzedaż była możliwa dzięki temu, że egzemplarzy Mi Mix było tak naprawdę bardzo mało. Xiaomi podobno będzie produkować tylko 10000 sztuk tego modelu miesięcznie. Nic dziwnego, że smartfony nie zdążą nawet zagrzać miejsca w magazynie.

Takie wyprzedaże to popularna praktyka producentów nastawionych na minimalizowanie kosztów – pozwalają one zaoszczędzić na kosztach przechowywania dużych zapasów urządzeń czy ich transporcie. Poza tym to niezła reklama.

Sprzedawane wersje Mi Mix miały 4 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej (Standard Edition) lub 6 GB pamięci RAM i 256 pamięci wewnętrznej (Exclusive Edition). Ich ceny to odpowiednio: 517 dolarów i 591 dolarów.

Kolejna wyprzedaż Mi Mix odbędzie się 8 listopada.

Stawiam na 7 sekund. Przyjmuję zakłady.

 

źródło: Xiomi Today via phonearena