Ważne

Jeśli wiecznie trzęsą ci się ręce, nie wybieraj Xiaomi Mi Mix – pierwsze zdjęcie smartfonu po upadku

Bez wątpienia dawno minęły czasy, kiedy telefonem można było wykonywać efektowne triki, grając nim w zośkę na przerwach w szkole. Dlatego z reguły uważamy na swoje smartfony. Jednak niektóre modele są z racji konstrukcji bardziej narażone na uszkodzenia. I taki prawdopodobnie jest Xiaomi Mi Mix.

Z ekranem, który zajmuje 91.3 przedniego panelu, ten telefon wygląda jak wyjęty z jakiegoś filmu sci-fi. Jednakże bardzo wąskie ramki w kombinacji z ceramiczną obudową urządzenia może oznaczać, że to jednocześnie najbardziej kruchy smarfon w historii.

Mi Mix jeszcze nie jest w sprzedaży, a już jeden z egzemplarzy wylądował na podłodze. Podniesienie go z niej po niefortunnym wyśliźnięciu się telefonu z ręki musiało być niemiłym doświadczeniem.

xiami-mi-mix

Jak można wywnioskować ze zdjęcia, Mi Mix musiał uderzyć o ziemię lewym rogiem, który jest najbardziej zdewastowany. Poważnie ucierpiał też ekran – widać dwa podłużne pęknięcia biegnące wzdłuż wyświetlacza. Nie wiadomo do końca czy i z jakiej formy ochrony ekranu korzysta w tym modelu Xiaomi, ale na pewno nie jest to Corning Gorilla Glass (nie dlatego, że GG nie pęka po uderzeniu, tylko dlatego, że producent na pewno by się pochwalił takim szkłem na wyświetlaczu podczas premiery). Oprócz tego uszczerbiły się ceramiczne ramki.

Hm, zawsze można zainwestować w ubezpieczenie ekranu.

Pierwsza partia Xiaomi Mi Mix zostanie udostępniona do sprzedaży w piątek.

źródło: mydrivers.com via xiaomitoday.com

Komentarze

 • Arek P

  Cóż niefart… ;)

 • Pluto

  Inne modele Xiaomi nie maja w tym miejscu ekranu, ale też mają szkło, więc co to za różnica

  • Jest. Bo jak coś, to pęknie Ci szkło, niekoniecznie od razu razem z wyświetlaczem. Oczywiście zależy to od tego, jak smartfon upadnie na ziemię, ale Mi Mix jest najbardziej narażony na uszkodzenia, wynikające z tego tytułu.

   • Michał Przytulski

    właśnie mi upadł Mi5. poszło szkło z wyświetlaczem, nie jestem pewny, czy w xiaomi jest różnica pomiędzy jednym a drugim….

   • Pluto

    Dla mnie zbite szkło to zbite szkło, czy pajączek zahacza o wyświetlacz czy nie.

 • Longmanus

  I tak nie będzie po nich śladu w jakieś… 30 sekund ? ;-), jestem ciekawy ilości prób połączenia z serwerem przy takiej sprzedaży, skoro Mi Note 2 poszły w 50 sekund (ciekawe ile ich było?), to liczba odsłon strony=porządny atak DDoS :-).

 • stark2991

  Wystarczy popatrzeć na ten telefon żeby wiedzieć że to jednorazówka. Z przodu ekran, z tyłu ceramika – jeśli komuś sprzęt leci z ręki to szkoda nawet myśleć o kupnie.
  “Z ekranem, który zajmuje 91.3 przedniego panelu”
  Dla waszej informacji producent tu kłamie. W rzeczywistości jest to ok. 84% co zresztą każdy może sobie wyliczyć sam jeśli nie wierzy. Wokół ekranu jest ramka 3mm, nie wierzcie renderom!

  • Derduch

   Fajnie jakbyś miał rację. Poużywasz rok czy dwa, oddasz ze względu na niezgodnośc towaru z umową.

   • stark2991

    I na co się zamierzasz powołać? W dodatku u Chińczyka?

    • A Ty na co?

    • Derduch

     Wydawało mi się że jesteś idiotą, teraz rozwiałeś moje wątpliwości.

     • stark2991

      Aha, no to miło mi. Dzięki że tak obszernie to wyjaśniłeś (¬_¬)

  • Fakt. Byle kto siedzący w Polsce za monitorem lepiej umie liczyć procenty niż sam producent, który w ręce telefon miał. Ba.. nawet wyprodukował i zaprojektował.

 • Foorio

  I zaraz sie zacznie, ze iPhone nie peknie przy takim upadku;) Podczas prezentacji Hugo Barra pokazywal, ze w zestawie jest skórzane etui. Nie zalozyl ktos…

 • Kriss

  Chinski badziew dla osób z weźem w kieszeni lub biedaków. Za dobry i w miare wytrzymaly tel trzeba zapacic. Specyfikacja to nie wszystko.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona