Kindle Fire: 250 tysięcy sztuk w pięć dni - Tabletowo.pl

Kindle Fire: 250 tysięcy sztuk w pięć dni

Tabletowo.pl Kindle Fire: 250 tysięcy sztuk w pięć dni Nowości

Ledwie wczoraj informowaliśmy, że według szacunków eDataSource Amazon Kindle Fire cieszy się całkiem niezłą popularnością – w pierwszym dniu przedsprzedaży miało go zamówić 95 tysięcy osób. Dziś pojawiły się kolejne wieści na temat rzekomego stanu zainteresowania klientów tabletem od Amazonu. Z wiadomości, które przeciekły do sieci, wynika, że w ciągu pięciu dni urządzenie zostało zamówione przez 250 tysięcy osób.

Z czystej ciekawości warto porównać wyniki modelu z niekwestionowanym liderem rynku tabletów, którym jest iPad 2 – w ciągu pierwszego miesiąca od rynkowej premiery sprzedał się w ilości 2,5 miliona sztuk, co daje średnio 83 tysiące dziennie. Średnia Kindle Fire obecnie – w przedsprzedaży – to 50 tysięcy. Ilość ta może wzrosnąć w momencie, gdy rozpocznie się już normalna dystrybucja modelu.

Cena, to niewątpliwie dzięki niej Kindle Fire cieszy się tak dużą popularnością wśród osób zainteresowanych kupnem tabletu internetowego. 199 dolarów jest w stanie wyłożyć praktycznie każdy za urządzenie pracujące dzieki dwurdzeniowemu procesorowi TI OMAP o taktowaniu 1GHz , z 7-calowym ekranem IPS o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, pokrytym Gorilla Glass oraz dostępem do wielu usług Amazonu. Jeśli ktoś szuka tabletu z wyświetlaczem 7″ i nie wymaga od niego między innymi złącz, aparatu, kamerki i GPS – może to być ciekawa propozycja.

Więcej informacji na temat Amazon Kindle Fire znajdziecie tu i tu.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona