Kiedy smartfony HTC dostaną Androida Pie?

HTC jest firmą, której wkład w rozwój Androida jest wręcz nieoceniony. Mimo tego, że firma pozostaje dość mocno związana z Google, czas wydawania aktualizacji systemowych nie jest obecnie czymś, co można by uznać za atut Tajwańczyków. Trudno bowiem w innych kategoriach rozpatrywać wydanie Androida Pie dopiero teraz.

Producent podzielił się rozkładem jazdy na Twitterze. Liczba urządzeń, które dostaną Androida Pie, raczej nie jest zbyt imponująca. Producent poinformował, że na aktualizację mogą liczyć posiadacze następujących produktów:

Reklama
  • HTC U11 (aktualizacja pod koniec maja),
  • HTC U11+ (aktualizacja pod koniec czerwca),
  • HTC U12+ (aktualizacja w połowie czerwca).

Recenzja HTC U12+ – cieszy rozbudowane Edge Sense, martwią cyfrowe przyciski

Trudno tutaj napisać coś więcej. Bez wątpienia dobrze wyglądałoby, gdyby HTC poinformowało o aktualizacji choćby tydzień temu. Chodzi oczywiście o to, że w międzyczasie mieliśmy konferencję Google I/O 2019 na której poznaliśmy Androida Q. Tym samym, producent posłał w świat komunikat, wedle którego dopiero teraz zamierza aktualizować wysoko lokowane urządzenia w swoim portfolio. Żeby było ciekawiej, mówimy tu o aktualizacji do systemu operacyjnego, który jest już na rynku obecny od wielu miesięcy.

Najstarszy z tego grona, czyli HTC U11, debiutował w tym samym roku, co Sony Xperia XZ1 czy Samsung Galaxy S8. Zarówno Samsung, jak i urządzenie z logo Sony, już od dłuższego czasu oferuje aktualizację do Androida Pie. Można założyć, że Samsung ma gigantyczne zaplecze finansowe, jednak sytuacja Sony i HTC na rynku smartfonów jest dość porównywalna. Może sytuacja finansowa HTC wyglądałaby lepiej, gdyby firma wydawała oprogramowanie nieco szybciej? Bardzo chciałbym poznać odpowiedź na to pytanie.

źródło: HTC, opr. własne