Kiedy poznamy pierwsze tablety z Windows 8? Możliwe, że już dziś

Reklama

Dziś startują dwa ważne wydarzenia dla wszystkich osób śledzących losy Windows 8 i nadchodzących tabletów mających pracować pod kontrolą tej wersji systemu. Kalifornia jest miejscem, gdzie rozpoczyna się konferencja Microsoftu – Build (potrwa do 16 września), a także kilka ulic dalej startuje Intel Developer Forum (kończy się dzień wcześniej). Wiele wskazuje na to, że w tych dniach poznamy pierwsze tablety z Windows 8.

Zagraniczne źródła donoszą, że Intel zamierza zaprezentować urządzenia działające w oparciu o Windows 8 – wśród nich mają być zarówno tablety (na co z niecierpliwością czekamy), jak i notebooki. Sercem tego sprzętu mają być najnowsze procesory Intel Atom – tu warto przypomnieć, że ostatnie spekulacje dotyczące tabletu Samsunga z Windows 8 zakładały, że jego jednostką centralną będzie właśnie jeden z chipów Intela.

Reklama

Co wiemy na temat samego Windows 8? Oprócz ostatnio zdradzonych przez przedstawiciela Microsoftu szczegółów – niewiele. Wcześniejsze informacje zakładały, że system będzie obsługiwał aplikacje z Windows Phone 7, będzie się uruchamiał w ledwie kilka sekund i że „wygląda zachęcająco” (według Della).

Co więcej, jedną z jego największych zalet ma być fakt, iż ma pracować zarówno na procesorach z architekturą ARM, jak i x86. Przegląd wideo działania systemu na Qualcomm Snapdragon MSM8660, TI OMAP4430 oraz nVidia Tegra 3 znajdziecie w tym wpisie.

Więcej szczegółów na temat Windows 8 mamy nadzieję poznać w ciągu najbliższych kilku dni – kto wie, może nawet dzisiaj.

źródło