Kiedy aktualizacja Xperii XA2 do Androida 9.0 Pie? Sony przemówiło

Sony prawie że zaraz po tym, jak Google zaktualizowało smartfony Pixel do Androida 9.0 Pie, ogłosiło ramowy plan wydania nowego systemu na swoje flagowe urządzenia. Pytanie tylko, jak sprawa przedstawia się z przedstawicielami średniej półki cenowej? Cóż, mam dobre i złe wiadomości.

Pierwsza partia smartfonów powinna otrzymać aktualizację do Androida Pie jeszcze tej jesieni. Sony przewiduje, że jest w stanie zapewnić ją kilku flagowym modelom, i że proces ten zakończy się przed nadejściem grudnia. Cieszyć z takiego postanowienia firmy będą właściciele następujących urządzeń:

Reklama

Tak do tej pory wyglądała przekazana przez Sony lista. Nie była jakoś specjalnie zaskakująca, biorąc pod uwagę, że znajdują się na niej wyłącznie topowe modele. Znacznie bardziej interesujące, zwłaszcza dla posiadaczy średniopółkowych telefonów Sony, jest to, czy i kiedy firma zamierza je zaktualizować. Na swojego bloga producent wrzucił informację o Xperiach z serii XA2. Zatem modele:

powinny dostać Androida Pie, kiedy tylko zakończy się proces aktualizacji dla tegorocznych i ubiegłorocznych flagowców. Zastanawia tylko brak wyszczególnionych zeszłorocznych smartfonów z serii XA1 czy Xperii XZ, która nie ma jeszcze dwóch lat. Czyżby miały one nie otrzymać aktualizacji? A może Sony po prostu nie chce na razie obiecywać czegoś, czego spełnienia nie jest pewne? Trudno stwierdzić. Bliższych informacji będziemy mogli wymagać od producenta za kilka miesięcy.

Przy okazji Sony podzieliło się infografiką, która ukazuje, jak złożonym procesem jest przygotowywanie aktualizacji Androida.

Sony nie jest obecnie zbyt silnym graczem na rynku smartfonów, ale trzeba przyznać, że stara się dbać o potrzeby osób, które zdecydowały się zakupić sprzęt tej firmy. Podobnie jak HMD, które już teraz ogłosiło, że wyda Androida 9.0 na wszystkie wydane dotąd urządzenia. Takie rzeczy się chwali.

https://www.tabletowo.pl/2018/08/06/google-android-9-android-pie-co-nowego-funkcje-smartfony/

źródło: Sony przez GizChina