Fot. zrzutka.pl

Karta wpłatnicza wchodzi na rynek. Cena jest kusząca!

Serwis zrzutka.pl poinformował o wprowadzeniu na rynek nowej, innowacyjnej usługi o nazwie karta wpłatnicza, która swoim działaniem przypomina tradycyjny terminal płatniczy, jednak jest dużo mniejsza i wygodniejsza w obsłudze. Rewolucja w przyjmowaniu wpłat właśnie się rozpoczęła!

Jak działa karta wpłatnicza od zrzutka.pl?

O pracach nad nową usługą serwisu zrzutka.pl mogliście przeczytać już jakiś czas temu, jednak dopiero teraz weszła ona oficjalnie na rynek. Karta wpłatnicza to taki mini-terminal, obsługujący szybkie i proste wpłaty. Oferuje ona tag NFC i kod QR, które umożliwiają dokonanie płatności. Osobie wpłacającej potrzebny jest jedynie smartfon – jeśli ma na pokładzie moduł NFC, wystarczy go zbliżyć do karty. Jeżeli zaś nie ma – należy wówczas zeskanować indywidualny kod QR.

W jednym i drugim przypadku wpłacający zostanie automatycznie przekierowany na stronę wpłaty, gdzie wybiera kwotę i metodę płatności. Do wyboru są m.in. BLIK, karta czy przelew.

Wpłacana kwota zazwyczaj w ciągu mniej niż minuty jest dopisywana do salda zrzutki powiązanej z kartą. Co istotne, każda karta jest powiązana z jedną konkretną zrzutką.

Dla kogo jest karta wpłatnicza?

Jest to rozwiązanie nie tylko dla przedsiębiorców, ale także dla osób prywatnych, które chcą rozliczać się ze znajomymi w ten sposób. Za jej pomocą można przyjmować zapłaty za dowolne towary i usługi. Serwis zrzutka.pl podaje kilka przykładów, w których karta wpłatnicza może się przydać: przekazanie napiwku, prowadzenie działalności gospodarczej w miejscu ze słabym zasięgiem, z czym nie do końca radzi sobie tradycyjny terminal oraz praca u klienta, który od teraz będzie mógł zapłacić nie tylko gotówką.

Ile kosztuje karta wpłatnicza?

Cena wydaje się bardzo atrakcyjna, bowiem zakup karty kosztuje jedynie 29,94 złotych (plus koszty wysyłki). Będzie ona aktywna przez 6 miesięcy, a po tym okresie za każde kolejne 30 dni użytkownicy zapłacą jedynie 4,99 złotych (pobierane z salda zrzutki). Serwis nie pobiera natomiast żadnych prowizji od przyjętych kwot.

karta wpłatnicza zrzutka.pl
Panel zarządzania kartami wpłatniczymi (Fot. zrzutka.pl)

Warto zaznaczyć, że z subskrypcji można zrezygnować w każdej chwili przez wejście w ustawienia karty. W przypadku rezygnacji, pozostanie ona ważna do dnia, do którego została opłacona. Jeśli użytkownik zmieni zdanie, jej ponowna aktywacja jest równie prosta.