fot. Miłosz Lis

Kiedy Revolut w Apple Pay? Już w czerwcu!

Użytkownicy iPhone’ów w końcu się odczekali. Revolut – jedna z najpopularniejszych aplikacji walutowych – potwierdziła właśnie termin, w którym dodanie ich karty do cyfrowego portfela w Apple Pay stanie się w końcu możliwe.

Już w przyszłym miesiącu wszyscy użytkownicy systemu iOS dostaną możliwość korzystania z karty Revolut wprost z poziomu swojego iPhone’a. Na wczorajszej konferencji w Londynie firma zapowiedziała wprowadzenie wsparcia dla systemu płatności Apple Pay z użyciem wydawanej przez nią karty.

Reklama

Początkowo usługa zostanie uruchomiona w Wielkiej Brytanii, jednak z czasem rozszerzona zostanie o kolejne kraje – na liście piętnastu wymienionych podczas konferencji znalazła się również Polska. Cały proces ma zostać przeprowadzony do końca czerwca.

Do portfela będzie można dodać nie tylko fizyczną, ale także cyfrową wersję karty, bez znaczenia, czy jest to Visa, czy MasterCard. Wygląd karty w aplikacji ma być dokładnie taki sam, jak karty fizycznej – jeśli posiadacie którąś z dodatkowo płatnych wersji Revolut, np. Metal, w cyfrowym portfelu będzie ona prezentować się dokładnie tak samo, jak na żywo.

Revolut z Apple Pay podobno jeszcze w tym roku. Uwierzę, jak zobaczę

To świetna wiadomość dla wszystkich użytkowników aplikacji Revolut na iOS, bowiem wkrótce dostaną oni możliwość zostawienia swojej karty w domu i wybranie się na zakupy jedynie ze smartfonem w ręku. Oczywiście ułatwi to także płatności za granicą. Fizyczna karta wciąż się jednak mimo wszystko przyda, na przykład do wypłaty pieniędzy w bankomacie.

Przyznajcie się, kto z Was czekał na Revolut w Apple Pay?

źródło: Revolut