Jest szansa, że LG G3 dostanie aktualizację do Androida 7.0 Nougat 19

Jest szansa, że LG G3 dostanie aktualizację do Androida 7.0 Nougat

LG cieszy się jedną z lepszych opinii, jeśli chodzi o kwestię aktualizowania smartfonów. Androida 6.0 Marshmallow otrzymały bowiem nawet (niektóre) tańsze urządzenia, jak LG Spirit czy LG Leon. Teraz Koreańczycy mogą ponownie zaskoczyć – tym razem posiadaczy LG G3.

LG G3 zadebiutował w maju 2014 roku, a więc prawie 2,5 roku temu. Smartfon początkowo pracował pod kontrolą Androida 4.4 KitKat, ale później otrzymał aktualizację do Androida 5.0 Lollipop, a następnie do Androida 6.0 Marshmallow. Wydawać by się mogło, że na tym zakończy się wsparcie dla tego modelu, ale rzeczywistość może okazać się zupełnie inna.

LG G3 został dostrzeżony w Geekbench i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że jeden z testowanych egzemplarzy pracował pod kontrolą… Androida 7.0 Nougat. Może to oznaczać, że Koreańczycy nie zamierzają jeszcze porzucić swojego flagowca z 2014 roku i również jemu udostępnią aktualizację do nowszej (choć już nie najnowszej) wersji systemu.

LG G3 z Androidem 7.0 Nougat w Geekbench
LG G3 z Androidem 7.0 Nougat w Geekbench

Oczywiście trzeba pamiętać, że nie ma co do tego 100% pewności, ponieważ samo LG nie złożyło oficjalnie takich deklaracji. Na pewno Nougata otrzymają LG G5, LG G4 i LG V10. Co z pozostałymi modelami – czas pokaże.

Źródło: Geekbench