Jerry Shen: Asus Padfone 2 w czwartym kwartale 2013 roku | Tabletowo.pl

Jerry Shen: Asus Padfone 2 w czwartym kwartale 2013 roku

Dołącz do dyskusji 0

Zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie rynek za rok, tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Co widzicie? Ja mam wizję ogromnej, wręcz nieprzebranej, liczby urządzeń o najróżniejszej konstrukcji, specyfikacji, możliwościach. Tradycyjne, jednoczęściowe „dachówki” ustąpiły miejsca hybrydom i mechanicznym golemom składającym się z kilku urządzeń. Większość z nich pracuje pod kontrolą systemu Android 5.0 Key Lime Pre, reszta ma na pokładzie Windows 9 kompatybilny z procesorami Intel i ARM. Apple iPad wciąż jest najpopularniejszym tabletem na świecie, ale tytuł dzieli z mniejszym, 8-calowym bratem, który zdominował rynek 7-calowych urządzeń. Czy za rok będzie miejsce dla Asusa Padfone 2, drugiej generacji eksperymentalnej hybrydy? Czy do tego czasu konkurencja nie zdoła opracować lepszych, tańszych i wydajniejszych rozwiązań?

Nie wiadomo. Jerry Shen, prezes Asusa, zapewnił inwestorów, że nawiązał współpracę z firmą Qualcomm będącą producentem superszybkich procesorów dla urządzeń mobilnych i Padfone 2 nie doświadczy problemów z dostępnością podzespołów. Poza tym, że jego premiera ma mieć miejsce w czwartym kwartale 2013 roku, nic o nim nie wiemy. Pierwsze informacje o drugiej generacji trzyczęściowej hybrydy Asusa pojawiły się na początku maja bieżącego roku, ale nie zawierały konkretów.

Tymczasem, nie zważając na plany swojego ojca-producenta zakładające zastąpienie go nowszym modelem, Asus Padfone pojawił się w sprzedaży globalnej, także w Polsce. Katarzyna Pura jest w trakcie testu tej niezwykłej hybrydy, a jej pierwsze wrażenia znajdziecie tutaj.

via Phone Arena

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona