Jednak będzie tablet od Sony Ericsson? Rewelacyjna specyfikacja Xperia Pad - Tabletowo.pl

Jednak będzie tablet od Sony Ericsson? Rewelacyjna specyfikacja Xperia Pad

Tabletowo.pl Jednak będzie tablet od Sony Ericsson? Rewelacyjna specyfikacja Xperia Pad Nowości Plotki / Przecieki

Wszystko wskazuje na to, że Sony Ericsson zaskoczy nas w tym roku podwójnie (a może nawet potrójnie). Pewnie Wszyscy pamiętacie relację Kasi z MWC 2011 z Barcelony. Dzięki temu wyjazdowi udało nam się nawiązać kilka bardzo ciekawych kontaktów. Właśnie dzięki jednemu z nich możemy JAKO PIERWSI!!!! pokazać Wam coś, co przeczy wcześniejszym doniesieniompierwszy tablet Sony Ericssona – Xperia Pad.

Tablet został już zatwierdzony do wejścia na rynek i według naszych źródeł w najbliższych dniach ma trafić do FCC na proces certyfikacji.  Wiemy natomiast, że jego oficjalna nazwa jest jeszcze nie potwierdzona.

Kampania promocyjna ma się rozpocząć po wakacjach (druga połowa września), równocześnie z projektem Sony S1. Firma planuje, że tablet ma być skierowany (podobnie jak RIM Playbook) do obecnych i przyszłych użytkowników smartfonów Sony Ericsson oraz klienta bardziej „biznesowego”  (choć wcale nie oznacza to, że funkcje „rozrywkowe” zostały potraktowane po macoszemu – o czym przekonacie się za chwilkę czytając specyfikację). Z kolei tablet S1 ma być bardziej produktem rozrywkowym, być może (zgodnie z poprzednimi doniesieniami, będzie mu bliżej do platformy Playstation).

Kampania reklamowa (zgodnie ze strategią, która do nas wyciekła) ma się z wolna rozkręcać i na początek firma planuje tylko serię billboardów oraz reklam w kolorowych gazetach, pokazujących fragmenty urządzenia ale bez nazwy modelu czy producenta…. Pełna tajemnica – choć nie dla czytelników Tabletowo! Na kilka tygodni przed „Gwiazdką” tajemnica ma zostać ujawniona i rozpocząć ma się wtedy druga część kampanii, już konkretnie informująca o tym jak przełomowym tabletem będzie urządzenie Sony Ericsson.

Tabletowo.pl Jednak będzie tablet od Sony Ericsson? Rewelacyjna specyfikacja Xperia Pad Nowości Plotki / Przecieki

Czy warto czekać na to urządzenie? Owszem warto i to z kilku powodów.

Wielkość ekranu czyli 10,1″ powinna zainteresować większość potencjalnych nabywców.  Do tego dochodzi ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli z technologią znaną z telewizorów Bravia – OptiContrast.  W przypadku tabletu, Sony obiecuje niespotykaną dotychczas jasność ekranu, dzięki której korzystanie z urządzenia ma być możliwe w każdych warunkach oświetleniowych (czytaj: w pełnym słońcu – zobaczymy bo brzmi rewelacyjnie). Wspomniana technologia OptiContrast ma wspomagać czytelność ekranu redukując odbicie światła do minimum pomimo szklistej powierzchni oraz sprawić, że ciemne kolory szczególnie czarny będą naprawdę soczyste. Przy pracach nad ekranem sporo do powiedzenia mieli specjaliści Sony przygotowujących projekty telewizorów Bravia.

Kolejną niespotykaną do tej pory w tabletach rzeczą będzie procesor czyli serce tabletu. Wg wcześniejszych doniesień S1 miało bazować na platformie Nvidii Tegra 2. Okazuje się jednak, że Sony chce zaskoczyć wszystkich stając sie nie tylko kolejnym graczem na rynku tabletów ale i potencjalnym dostawcą układów SoC. Zarówno w tablecie S1 jak i tablecie Xperia Pad znajdziemy chipset, którego „Ojcem” jest obecny w PS3 Cell (przygotowany wspólnie przez Sony, Toschibę i IBM). W przypadku nowej „kości” Sony zdecydowało się na całkowicie samodzielny projekt. Nie mamy informacji w jakim procesie technologicznym będzie produkowana nowa jednostka, natomiast ma oferować niespotykaną dotychczas wydajność obliczeniową. W przypadku tabletu S1 będzie ona skierowana na wyświetlanie grafiki 3D w sposób fotorealistyczny (jeśli to prawda to znaczy, że następca PS3 jest bliżej niż ktokolwiek myśli), zaś w przypadku tabletu SE głównie na obsługę dużych, biurowych aplikacji. Potencjalny użytkownik mając pod ręką telefon SE oraz tablet SE będzie wstanie zawsze wykonać postawione przed nim zadania, bez względu na to jak daleko od biura się znajduje.

Czas na „trzeci rodzynek”. Jak wiecie Sony i SE od lat współpracują z Niemiecka firmą Carl Zeiss w zakresie optyki do swoich urządzeń. Tym razem z tego małżeństwa wychodzi najcieńszy aparat cyfrowy stosowany w urządzeniach mobilnych – 12Mpix ze wspomaganiem w postaci lampy xenonowej.

Pozostałe wyposażenie urządzenia to tzw. standard – czytnik kart SD (maks. 64GB), HDMI oraz port USB 3.0 oraz gniazdo słuchawkowe „jack 3,5mm”. Sam tablet będzie dostępny w dwóch wersjach pojemnościowych tj. 32GB i 64GB.

Tabletowo.pl Jednak będzie tablet od Sony Ericsson? Rewelacyjna specyfikacja Xperia Pad Nowości Plotki / Przecieki

Na przedstawionej grafice widać także stację dokującą dla tabletu (podstawkę). Urządzenie to ma być wyposażone w WEJŚCIE HDMI, dzięki któremu z tabletu będzie można korzystać jak z drugiego ekranu do naszego stacjonarnego komputera.

A teraz największa niespodzianka i tajemnica – system operacyjny urządzeń. Wcześniejsze doniesienia mówiły o tym, że tablet S1 będzie działał w oparciu o Androida Honeycomb. W tej kwestii nasze źródło niczego nie potwierdziło ani nie zaprzeczyło, co wskazuje na to, że tak faktycznie będzie. Z tabletem pod brandem SE sprawa jest jednak dużo bardziej tajemnicza! W sprawie systemu dla tego urządzenia nasze „źródło” nabrało wody w usta ale jednocześnie kategorycznie wykluczyło, że tablet będzie pracował pod kontrola systemu Android.  To rodzi pole dla naszych spekulacji, a te sprowadzają nas do dwóch pomysłów.

Sony zaprezentuje własny system operacyjny dla urządzeń mobilnych – odpowiednik „Samsungowej” Bada’y – w co jednak nasz zespół redakcyjny nie wierzy. Nie było na ten temat żadnych wcześniejszych przecieków ani też Sony nie zatrudniało ostatnimi czasu ponadprogramowych programistów, którzy taki system mogliby tworzyć.  Co pozostawia nam drugą opcję – o wiele bardziej ciekawą….

A gdyby tablet SE pracował w oparciu o system Windows 8….? Z punktu widzenia strategii firmy Microsoft byłoby to jak najbardziej sensowne (nie wrzuca się przecie wszystkich jaj do jednego koszyka – Nokia) a samo Sony jest jednak od lat dobrym partnerem firmy z Redmond sprzedając serię komputerów Vaio właśnie z systemami Microsoftu. Sami pamiętacie plotki na temat tego, że MS jest dużo bardziej zaawansowany w pracach nad systemem niż to oficjalnie podaje…. – mnie taka opcja bardzo pasuje :-)

Na koniec jeszcze jedna ciekawostka. Wspominałem o tym, że nazwa tabletu jest jeszcze nie potwierdzona. Jako, że S1 ma nawiązywać do platformy Plasystation istniej take możliwość, że tablet SE będzie łącznikiem pomiędzy wspomnianymi komputerami Vaio oraz telefonami Xperia. Co powiecie na Sony Ericsson VPad (ViP -ad) lub Vaio Pad? :-)

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona