JDI zaprezentowało 7-calowy ekran o jasności 1000 nitów

Jeśli mówimy o rozwoju ekranów w smartfonach i tabletach, pierwsze co nam przychodzi do głowy, to coraz większa rozdzielczość. Świetnym tego przykładem jest LG G3, który, jak wiecie, ma 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Wielu z Was podobnie jak CEO Huawei uważa, że takie rozwiązania na razie nie mają sensu, ponieważ baterie nie są do tego przystosowane. Dlatego tym bardziej podoba mi się nowy ekran od Japan Display.

Marcin Wam ostatnio opisywał 7-calowy wyświetlacz od Japan Display, który ma rozdzielczość WQXGA (2560 × 1600 pikseli) i wykorzystuje technologię White Magic. Jednak ich najnowszy ekran podoba mi się dużo bardziej, mimo iż nie ma tak dużej rozdzielczości.

Nowy, 7-calowy produkt JDI ma rozdzielczości „tylko” 1920 × 1200 pikseli i zagęszczenie pikseli na cal na poziomie 323 ppi, ale w zamian jego maksymalna jasność to 1000 nitów! Warto przypomnieć, że większość aktualnych flagowców oferuje jasność na poziomie 500 nitów. Dzięki temu widoczność w pełnym słońcu powinna być znakomita.

Jest to ekran LTPS IPS i wykorzystuje technologię White Magic. Oznacza to, że oprócz czerwonego, zielonego i niebieskiego piksela jest również dodany biały. Dzięki temu rozwiązaniu jeśli będzie on korzystać tylko z połowy jasności (500 nitów,) to jego zapotrzebowanie na energię jest niższe niż w przypadku standardowych LCD o 40%!

Wydaje się, że za jednym razem rozwiązany zostaje problem widoczności w pełnym słońcu i energooszczędności (oczywiście tylko w jakimś stopniu) wyświetlaczy. Cieszy to szczególnie dlatego, że większość firm ślepo rozwija rozdzielczości, przez co inne elementy wyświetlaczy są spychane na drugi plan.

Źródło