Redmi logo
Redmi Note 7 (fot. Tabletowo.pl)

Gamingowy smartfon Redmi ma być inny niż wszystkie kobyły dla graczy. Lepszy

General manager marki Redmi, Lu Weibing, zapowiedział, że gamingowy smartfon Redmi będzie mocno różnił się od już dostępnych na rynku kobył dla graczy. Co więcej, klienci nie muszą długo czekać na jego premierę!

Gamingowy smartfon Redmi ma być inne kobyły dla graczy. Lepszy

Jakie są smartfony dla graczy – każdy widzi. Wystarczy spojrzeć chociażby na modele Xiaomi Black Shark 4 Pro czy Asus ROG Phone 5 lub jeszcze bardziej wyróżniającego się w tłumie Lenovo Legion Phone Duel 2. Marka-córka Xiaomi nie chce iść tą drogą. Lu Weibing zapowiedział, że gamingowy smartfon Redmi będzie „najlżejszym i najcieńszym flagowcem do hardkorowej rozgrywki” na rynku. Co ciekawe, ujawnił też, że zanim opracowano filany produkt, wprowadzano wiele zmian w jego designie, aby połączyć tak skrajnie różne scenariusze użytkowania.

Według general managera marki Redmi, wielu posiadaczy gamingowych smartfonów używa je jako zamiennik podręcznej konsoli, a nie smart-telefon, z którego może korzystać na co dzień. W związku z tym zdecydowano się na zupełnie inne podejście, ponieważ gamingowy smartfon Redmi w założeniach ma też być tzw. daily driverem dla użytkowników.

gamingowy smartfon Redmi zapowiedź teaser
Zapowiedź premiery gamingowego smartfona Redmi (źródło: Redmi Weibo)

Lu Weibing zdradził także, że marka w przyszłości zamierza mocno skupić się na gamingu i e-sporcie, gdyż 70% użytkowników smartfonów Redmi to osoby młode, które spędzają wiele czasu na graniu. Właśnie dlatego zdecydowano się przygotować specjalną propozycję dla hardkorowych graczy.

Według informacji przekazanych wcześniej, gamingowy smartfon Redmi zostanie wyposażony w ultra-wydajny procesor MediaTek Dimensity 1200, który oferuje m.in. realme GT Neo i znajdzie się też na pokładzie modelu Honor X20. Jednocześnie producent zapewnił, że zachowa atrakcyjny stosunek ceny do wyposażenia, do którego klienci są przyzwyczajeni. Ponadto Lu Weibing zdeklarował, że na zakup nadchodzącej nowości będzie mogła sobie pozwolić zdecydowana większość użytkowników.

Nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie zadebiutuje gamingowy smartfon Redmi, ale marka-córka Redmi zapowiedziała, że jego premiera planowana jest jeszcze w kwietniu 2021 roku. Lada chwila producent powinien zatem zdradzić, kiedy zaprezentuje ten sprzęt.