Informacje o rowerach do wypożyczenia od dziś w Mapach Google dla Warszawy

W wielu miastach w Polsce działają firmy wypożyczające rowery. Jako ekologiczny i niedrogi środek transportu sprawdzają się doskonale. Na całym świecie operuje około 1600 takich przedsiębiorstw, wypożyczających w sumie 18 milionów jednośladów. Mapy Google właśnie zyskały ulepszenie, dzięki któremu jeszcze łatwiej z nich korzystać.

Warszawa jest jednym z 24 miast, w których Mapy Google będą wskazywać stacje postoju rowerów i określać, ile maszyn dostępnych jest w pobliżu. Aplikacja podpowie także, czy na stacji w pobliżu miejsca docelowego znajduje się puste miejsce, w którym będzie można zostawić rower.

Reklama

W ten sposób można łatwiej planować poruszanie się po mieście, biorąc pod uwagę rozkład autobusów, pociągów oraz miejsca wypożyczania rowerów, a to wszystko bez przełączania się między różnymi aplikacjami. Na mapie Warszawy znajdziemy miejsca postoju rowerów Veturilo. Aby skorzystać z tej opcji w Stolicy, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę na Mapach Google “Veturilo”.

Filtr bikesharingu w Mapach Google działa w 24 miastach na całym świecie, zlokalizowanych w 16 krajach. Opcję taką otrzymały: Barcelona, ​​Berlin, Bruksela, Budapeszt, Chicago, Dublin, Hamburg, Helsinki, Kaohsiung, Londyn, Los Angeles, Lyon, Madryt, Meksyk, Montreal, Nowe Tajpej, Nowy Jork, Rio de Janeiro, San Francisco Bay Area, São Paulo, Toronto, Wiedeń, Warszawa i Zurych.

A jednak – rowerzyści mile widziani w strefach czystego transportu

źródło: Google, Google