W Lesznie działa już kupowanie biletów komunikacji miejskiej przez aplikację Jakdojade. Wkrótce kolejne miasta

Jakdojade jest popularną aplikacją, dzięki której można przeglądać rozkłady jazdy komunikacji miejskiej, wyszukiwać połączenia i przesiadki. Od niedawna można przez nią też kupić bilet leszczyńskiego MZK, a wkrótce będzie to możliwe też w innych miastach.

Najnowsza aktualizacja Jakdojade wniosła możliwość zakupu biletu komunikacji miejskiej przez aplikację. Można podpiąć do niej swoją kartę kredytową lub debetową albo skorzystać z płatności BLIK. Żeby to zrobić, niezbędne jest założenie konta użytkownika. Podczas weryfikacji konta pobierana jest z niego opłata w wysokości 1 zł. Jeszcze nie wiem, czy ta symboliczna złotówka jest zwracana, czy też nie ;)

Po zakupie biletu, w razie kontroli możemy pokazać na swoim smartfonie wygenerowany kod QR, który to będzie mógł zeskanować kontroler przy pomocy służbowego czytnika.

Na obecną chwilę Jakdojade otworzyło możliwość kupowania biletów MZK w wielkopolskim Lesznie (zakład obsługuje również okoliczne gminy), jednak wkrótce na liście współpracujących z aplikacją miast pojawią się kolejne.

Aktualnie SkyCash jest najpopularniejszą aplikacją, którą Polacy posługują się by zapłacić za bilety komunikacji miejskiej. Innymi powszechnie używanymi apkami są moBiLET i mPay. Jakdojade ma jednak spore szanse im zagrozić, gdyż oprócz obecnych funkcji planowania przejazdów dodaje właśnie zintegrowaną w aplikacji możliwość kupowania biletów. Dzięki temu zamiast dwóch aplikacji będziemy mogli używać jednej, prowadzącej nas od momentu sprawdzenia rozkładu jazdy komunikacji miejskiej, przez kupienie biletu, aż po wyjście z autobusu czy tramwaju na odpowiednim przystanku docelowym. Trudno nie dostrzec praktyczności takiego rozwiązania.

źródło: leszno.naszemiasto.pl dzięki dobreprogramy